امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۸:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121462
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۱۶
تعداد بازدید: 22
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک پایگاه آمریکایی در گزارشی درباره صف‌بندی نیروهای سیاسی در انتخابات پارلمانی اوکراین، ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک پایگاه آمریکایی در گزارشی درباره صف‌بندی نیروهای سیاسی در انتخابات پارلمانی اوکراین، این انتخابات را جنگ بین میلیاردرها خواند.
«دیلی بیست» در گزارش مفصل روز یکشنبه خود درباره انتخابات پارلمانی زودهنگام اوکراین، به بررسی آرایش نیروهای سیاسی و حامیان آن پرداخت که اجمالا به آن اشاره می‌شود.
این پایگاه در گزارشی تحت عنوان «انتخابات اوکراین: جنگ میلیاردرها» می‌نویسید: «بلوک مخالف دولت پترو پروشنکو، رئیس‌جمهور میلیاردر اوکراین به عنوان چالشی جدی برای دولت در انتخابات پارلمانی پدیدار شد؛ بلوکی که ریاست آن را یک میلیاردر اوکراینی به نام "سرگئی لیووچین" برعهده دارد».
دیلی بیست در ادامه می‌نویسد: «لیووچین 42 ساله پیش از این انتخابات هم شناخته شده بود. وی رئیس کارکنان ویکتور یانوکوویچ رئیس‌جمهور مخلوع اوکراین بود اما می‌گوید پس از "شروع انقلاب میدان" (اعتراضات منجر به برکناری و فرار یانوکوویچ) دیگر از رئیس پیشین خود رویگردان شده و کاری با وی ندارد. لیووچین پس از دستور یانوکوویچ به سرکوب اعتراضات بدون مشورت با وی، اوکراین را به مقصد آمریکا ترک کرده بود».
رئیس پیشین کارکنان ریاست جمهوری اوکراین یک جزب سیاسی با شرکت بوروکرات‌های دولتی سابق، افراد مهم پیشین و همینطور ثروتمندان اوکراینی تشکیل داده و وارد انتخابات پارلمانی شده است. به گفته «دیلی بیست»، "رینات آخمتوف" ثروتمندترین فرد اوکراین به همراه تعدای دیگر از اغنیای این کشور با او همراه شدند؛ افرادی که شرکت‌های بزرگی در دونتسک، لوهانسک و مناطق شرقی جداشده از دولت مرکزی دارند و خواهان بازگشت روند عادی و سرمایه‌گذاری برای بازسازی مناطق تخریب شده هستند.

این پایگاه در پایان با اشاره به ادامه مقابله میلیاردرها در اوکراین و صف‌آرایی نیروهای سیاسی به  تبع مواجهه اغنیا، شانس پترو پروشنکو را در انتخابات اخیر پارلمانی اوکراین بیشتر از رقبایش می‌داند و می‌نویسد: «پروشنکو جان خود را در تحولات میدان (میدان مرکزی و محل اصلی اعتراضات منجر به سقوط یانوکوویچ) به خطر انداخت و به همین خاطر مردم آن را فراموش نمی‌کنند».
پروشنکو نیز که بعد از سقوط دولت مرکزی اوکراین با حمایت کشورهای غربی روی کار آمد، صاحب کارخانه بزرگ شکلات‌سازی و از میلیاردهای معروف این کشور است.
در جریان اعتراضاتی که اسفند ماه سال گذشته به برکناری یانوکوویچ منجر شد، معترضان غربگرا ثروت رئیس‌جمهور وقت را به عنوان یکی از بهانه‌های اعتراضشان مطرح کرده و پس از سقوط وی نیز با حضور در اقامتگاه ریاست‌جمهوری، تصاویری از زندگی وی را در اختیار رسانه‌ها قرار دادند.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها