امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۱۶:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121474
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۱۹
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ابراهیم کارخانه‌ای نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (یکشنبه)

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ابراهیم کارخانه‌ای نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در نطق میان‌ دستور خود در صحن علنی اظهار داشت: شکی نیست که رمز اقتدار و پیروزی جمهوری اسلامی ایران در طول 35 سال گذشته، هوشمندی رهبری انقلاب، وحدت کلمه، ایستادگی و مقاومت ملت سلحشور ایران بوده است و مسئله هسته‌ای که سال‌هاست در نوک پیکان توطئه‌های دشمنان قرار گرفته، مهمترین مسئله‌ای است که ایران اسلامی را در شرایط موازنه قدرت قرار داده است.

وی افزود: امروز کسانی در یک طرف میز مذاکره نشسته‌اند که در طول 35 سال گذشته، برای توقف چرخ قدرتمند انقلاب، از هیچ تلاشی دریغ نکردند و با وجود  خواست آنها ملت ایران امروز قدرتمندترین کشور منطقه است، از این رو بر تیم مذاکره‌کننده است که در این عرصه نیز با شهامت و شجاعت قدرتمندانه از حقوق ملت سرافزار ایران دفاع کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: زیبنده ملت قهرمان ایران نیست که سفیران آنها در مقابل دشمن ذره‌ای کوتاه بیایند و تن به زیاده‌طلبی آنها بدهند.

کارخانه‌ای تصریح کرد: اظهارات شرم‌آور رئیس تیم مذاکره‌کننده آمریکایی پاسخ قدرتمندانه‌تری را از سوی تیم مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی ایران می‌طلبد، چراکه اگر تحریم‌ها به اشکال دیگر ادامه پیدا کند، مذاکرات بی‌فایده است.

وی ادامه داد: تیم مذاکره‌کننده بداند نمایندگان مجلس شورای اسلامی هرگز پای توافقنامه‌ای را که عزت، اقتدار و حقوق هسته‌ای ملت ایران در آن دیده نشده باشد را امضا نخواهد کرد و هرگز یک قدم از حقوق هسته‌ای که با خون شهیدان دانشمند هسته‌ای آمیخته است کوتاه نخواهند آمد.

نماینده همدان در ادامه بیان داشت: در جایی که انباشت صدها تن اورانیوم غنی‌شده زیر پنج درصد کوچکترین کاربردی در تسلیحات نظامی هسته‌ای ندارد، چانه‌زدن با ایجاد محدودیت برای ظرفیت و حجم غنی‌سازی و تعداد سانتریفیوژها به هیچ وجه از سوی تیم مذاکره‌کننده پذیرفته نیست و مرز مذاکرات هسته‌ای فقط و فقط شفافیت در غنی‌سازی است که آن هم با نظارت آژانس انجام می‌شود.

کارخانه‌ای اضافه کرد: بازرسی 7 هزار نفرروز از تأسیسات هسته‌ای کشور در تاریخ فعالیت آژانس در هیچ جای جهان سابقه نداشته و بهای شفافیت حقوقی است که بر اساس ماده (4) NPT به عنوان یک حق مسلم برای کشورهای عضو به رسمیت شناخته شده است.

وی افزود: توقف غنی‌سازی 20 درصد در حد رفع نیاز برای لغو تمام تحریم‌های هسته‌ای و غیر هسته‌ای که ظالمانه علیه ملت ایران تحمیل شده کفایت می‌کند و بدون شک نمایندگان ملت هرگز زیر بار توافقی که دربرگیرنده محدودیت در غنی‌سازی زیر 5 درصد و لغو تمام تحریم‌ها اعم از هسته‌ای و غیرهسته‌ای نباشد نخواهند رفت.

نماینده همدان در پایان گفت: اگر تحریم‌ها در قالب‌های مختلف همچنان ادامه داشته باشد، مذاکرات بی‌فایده است و نفعی متوجه ملت ایران نخواهد شد و نتیجه همان خواهد بود که رهبر معظم انقلاب در رابطه با ادامه مذاکرات فرمودند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار