امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121477
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۱۹
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام روح‌الله بیگی نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین‌دژ در مجلس شورای اسلامی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام روح‌الله بیگی نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین‌دژ در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در نطق میان‌ دستور خود در صحن علنی اظهار داشت: ما از رئیس‌جمهور می‌خواهیم که به وزرا تأکید کند که لازمه مردمی بودن آنها داشتن تعامل و همکاری با نمایندگان مردم است.

وی افزود: وزرا نباید صرفا به حضور در مجلس اکتفا کنند، بی‌شک مردم از وزرا و نمایندگان انتظارات بیشتری دارند و ما از وزرا می‌خواهیم که برای رفع محرومیت‌ها و خدمت به مردم تعامل و همکاری منطقی بیشتری با نمایندگان مجلس داشته باشند.

نایب‌ رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه خطاب به وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: ما تا چه زمانی باید منتظر بمانیم تا جاده‌های مرگ به جاده‌های زندگی تبدیل شود، در همین رابطه جاده‌های میاندوآب نیاز به توجه ویژه‌ای دارند.

بیگی در ادامه در خصوص اقدامات وزیر نفت در صنعت پتروشیمی گفت: بعضی خصوصی‌سازی‌ها در صنعت پتروشیمی اختصاصی‌سازی بود و نیاز به تحقیق و تفحص دارد.

وی تصریح کرد: حال با این وجود آیا پس از خصوصی‌سازی‌های فرمایشی باید در مقابل طرح‌های فراملی صنعت پتروشیمی بی‌تفاوت باشید، ما شاهدیم که پتروشیمی میاندوآب پیشرفتی نداشته است.

نماینده میاندوآب اضافه کرد: آیا ارزیابی مجدد توانمندی متولی این پتروشیمی و نظارت بر سرعت اجرای آن ضرورت ندارد، مردم منطقه خواستار تسریع در اجرای پتروشیمی 15 ساله شهر میاندوآب و احداث شهرک تخصصی در این رابطه هستند.

بیگی در ادامه خطاب به وزیر نیرو گفت: نجات دریاچه ارومیه وظیفه ملی و همگانی است اما طرح‌های نکاشت سبب ناهنجاری‌های اجتماعی، تعطیلی کارخانجات، افزایش بهای محصولات روزمره مردم، مهاجرت روستاییان به شهر و در آخر منتج به بحرانی جدید در منطقه می‌شود.

وی در ادامه عنوان کرد: حتی طرح شفاهی این موضوع نیز سبب نارضایتی مردم منطقه شده است و ما از شما می‌خواهیم در خصوص اجرای طرح نکاشت تجدیدنظر کنید، چراکه این طرح قابلیت اجرا ندارد.

نایب‌ رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان یادآور شد: آیا شایسته است که روستاییان شهرستان‌های میاندوآب از آب شرب محروم باشند، اما آب شرب زرین‌رود برای مصرف دیگر شهرها انتقال یابد، آیا اجرای طرح نکاشت طرح‌های زیربنایی منطقه را به مخاطره نمی‌اندازد، آیا بهتر نیست به جای طرح نکاشت همان بودجه صرف کاشت مکانیزه و صرفه‌جویی در مصرف آب شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها