امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۰۷:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12149
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدحسین پاشنه طلا در یک نشست خبری اظهار داشت: اولین همایش بین‌المللی صنعت و ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدحسین پاشنه طلا در یک نشست خبری اظهار داشت: اولین همایش بین‌المللی صنعت و صادرات فناوری اطلاعات با حضور نمایندگانی از 6 کشور خارجی شامل هند، بنگلادش، پاکستان، قرقیزستان، سریلانکا و ویتنام برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه از سال 87 برای صادرات فناوری اطلاعات از کشور در وزارت سابق صنایع برنامه‌ریزی شده است، گفت: طبق برنامه پنجم باید دو درصد از تولید ناخالص داخلی از طریق صنعت و صادرات فناوری اطلاعات حاصل شود و همچنین 1.5 درصد صادرات غیر نفتی باید از محل صادرات خدمات IT به دست آید.
پاشنه طلا افزود: تمرکز برنامه پنجم بر روی نرم‌افزار و ارزش افزوده حاصل از خدمات نرم‌افزاری و بحث امنیت است.
وی با بیان اینکه 80 درصد نیاز بازار به محصولات امنیتی باید توسط تولید‌کنندگان داخلی تأمین شود، افزود: 1.5 درصد صادرات غیر نفتی باید از صنایع IT‌ حاصل شود.
به گفته وی ،سال گذشته 43 میلیارد دلار صادرات غیر نفتی از کشور صورت گرفت که 600 تا 700 میلیون دلار آن باید به صادرات محصولات و خدمات فناوری اطلاعات اختصاص داشته باشد.
دبیر همایش صنعت و صادرات فناوری اطلاعات ادامه داد: با در نظر گرفتن رقم 500 میلیارد دلاری بابت تولید ناخالص داخلی، می‌توان گفت که سهم صنعت IT‌ از این رقم باید به حدود 2 درصد یعنی 10 میلیارد دلار می‌رسید که دستیابی به این رقم نیازمند برنامه‌ریزی دقیق است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها