امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۶:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121496
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۱۹
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور در حاشیه مراسم ختم آیت‌الله مهدوی کنی با حضور در جمع ...

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور در حاشیه مراسم ختم آیت‌الله مهدوی کنی با حضور در جمع خبرنگاران گفت: آقای انصاری نقطه نظر دولت در خصوص طرح امر به معروف و نهی از منکر به مجلس ارائه کرده است البته نقطه نظرات دیگری وجود داشت که آنها را بررسی کردیم. آنچه محل بحث است این است که ما می‌خواهیم طرح امر به معروف و نهی از منکر اثربخش‌تر باشد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا اولویت امر به معروف در خصوص حاکمان به مردم است یا مردم به حاکمان است که گفت: این را باید از نمایندگان مجلس بپرسیم. ما امر به معروف و نهی از منکر را به عنوان یک تکلیف شرعی می‌دانیم. آنچه دولت به دنبال آن است این نیست که با طرح امر به معروف مخالف باشد. ما دنبال اثربخشی موضوع هستیم که در این خصوص نقطه نظرات کارشناسی را به مجلس اعلام کردیم.

امیری پیرامون احیای احزاب گفت: خانه احزاب مربوط به احزاب است که آنان باید با یکدیگر کنار بیایند و خانه احزاب را احیا کنند البته ما نیز کمک می‌کنیم.

سخنگوی وزارت کشور درباره روند صدور مجوز برای احزاب جدید مانند ندا و ایرانیان گفت: کمیسیون ماده 10 احزاب مدتی است که فعال است و هر 15 روز یک بار جلسه دارد و تقاضاها به این کمیسیون ارجاع داده می‌شود. در خصوص دو حزب نام برده شده نیز استعلامات صورت می‌گیرد و به محض اینکه به این استعلامات پاسخ داده شود مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به مدیرکل دفتر سیاسی خودمان گفتم اگر 20 روز از تاریخ استعلام منقضی شد و دستگاه‌های نظارتی پاسخ ندادند این موارد در دستور کار کمیسیون ماده 10 قرار گیرد تا این احزاب تعیین تکلیف شوند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها