امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۴:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121506
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۱۹
تعداد بازدید: 20
امیر خجسته نماینده مردم همدان و رئیس کمیسیون امور شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به ...

امیر خجسته نماینده مردم همدان و رئیس کمیسیون امور شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به ارائه گزارشی از جلسه امروز کمیسیون متبوعش پرداخت و اظهار داشت: بررسی طرح اصلاح برخی مواد قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در جلسه امروز کمیسیون ادامه یافت.

وی افزود: حداقل مدرک تحصیلی برای احراز شرایط کاندیداهای عضویت در شورای اسلامی روستاهای زیر 200 خانوار سواد خواندن و نوشتن و بالای 200 خانوار دیپلم در نظر گرفته شده و در شهرهای تا 20 هزار نفر جمعیت مدرک فوق دیپلم و بالای 20 هزار نفر لیسانس در نظر گرفته شد.

رئیس کمیسیون امور شوراهای مجلس در ادامه تصریح کرد: همچنین طبق مصوبه امروز کمیسیون مقرر شد افرادی که سابقه حداقل 2 سال عضویت اصلی در شوراهای شهر یا روستا داشته باشند، به شرط شرکت در همان محل و در همان سطح، از شرط مدرک معاف خواهند بود.

وی بر همین اساس با اشاره به تجربه و سوابق برخی کشورها در ثبت‌نام کاندیداها و مطالعات تطبیقی صورت گرفته در این زمینه، تأکید کرد: در صورت تصویب نهایی کمیسیون مقرر می‌شود تا در شهرهای بالای هزار نفر جمعیت و شهرهای کلان، از کاندیداهای عضویت در شوراهای شهر، مبلغی به عنوان حق ثبت‌نام اخد و به حساب درآمدهای عمومی شهرداری واریز شود.

خجسته در پایان خاطرنشان کرد: در این جلسه نمایندگان شورایعالی استان‌ها، وزارت کشور، وزارت اطلاعات،‌ حوزه مشاورین کمیسیون و برخی اعضای شورای اسلامی شهرها و روستاها حاضر بودند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها