امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۱:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121521
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
عبدالوحید فیاضی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص «طرح واگذاری مدارس

عبدالوحید فیاضی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص «طرح واگذاری مدارس دولتی به مؤسسان غیر دولتی» اظهار داشت:‌ ما نمی‌دانیم این طرح منطبق با کدام قانون است و این محل شبهه است.

وی ادامه داد: ‌البته وزیر آموزش و پرورش به ما توضیح داد اما توضیح قانع‌کننده نبود و قرار است نتیجه تکمیلی را به کمیسیون آموزش ارائه کند.

فیاضی افزود: آموزش و پرورش مدرسه دولتی را به طور کامل به یک نفر سپرده است و همه اختیارات و امکانات را دادند و در خصوص نیروی انسانی گفتند هر کسی را می‌خواهید بیاورید و بعضی از نقاط خانواده‌ها نمی‌دانند این مدرسه تغییر کرده است یا خیر.

عضو کمیسیون آموزش مجلس یادآور شد:‌ مدرسه‌ای که دولت آن را اداره می‌کرد به یکباره رویکرد اجرایی آن خصوصی می‌شود و این محل تأمل و درنگ است.

وی اضافه کرد:‌ ممکن است به طور آنی نفع آموزش و پرورش این است که مشکل کمبود نیروی انسانی خود را حل کند اما این صد درصد یک راهکار موقتی است و تأثیری بر سیاست‌گذاری منابع انسانی و صرفه‌جویی در منابع و امکانات آموزش و پرورش در آینده نخواهد داشت فیاضی تصریح کرد: در کمیسیون آموزش مجلس در حال تکمیل کردن اطلاعات خود در این خصوص هستیم.

وی در خصوص موضوع استخدام مربیان پیش‌دبستانی گفت:‌ این جزو  برنامه‌هایی است که متأسفانه در دولت مسدود مانده است و پاسخ قانع‌کننده‌ای نمی‌دهند و ما پیگیر هستیم اما هنوز نتیجه‌ای نداشته است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها