امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۴:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12153
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: 102
به گزارش فارس به نقل از نیوز دی، یک قاضی این وزارتخانه از گوگل خواسته تا بدون دریافت حکم بازرسی اطلاعات هر کاربری را که مد نظر است، ارائه دهد. این ...

به گزارش فارس به نقل از نیوز دی، یک قاضی این وزارتخانه از گوگل خواسته تا بدون دریافت حکم بازرسی اطلاعات هر کاربری را که مد نظر است، ارائه دهد. این درخواست در حالی ارائه می شود که پیش از این دادگاه دیگری فرایند یاد شده را بر ضد قانون اساسی ایالات متحده دانسته بود.

این درخواست که در تاریخ 22 آوریل به گوگل ارائه شده پس از آن افشا شده که مشخص شد اف بی آی هم درخواست های مشابهی برای دریافت اطلاعات محرمانه کاربران داشته است. بهانه دریافت این اطلاعات به خطر افتادن امنیت ملی آمریکا بوده است.

مخالفان می گویند دفاع از امنیت ملی آمریکا به بهانه ای در دست دولت این کشور مبدل شده تا حتی برای تحقیقات جنایی نیز به دنبال دور زدن قانون و دریافت بدون مجوز اطلاعات شخصی کاربران باشند.
در این میان آنچه که مورد بی توجهی قرار گرفته حریم شخصی کاربران گوگل است که بازیچه دست وزارت دادگستری آمریکا قرار گرفته است.

اگر چه گوگل چندین بار در برابر چنین درخواست هایی مقاومت کرده است، اما در مجموع با اکثر آنها موافقت کرده و اطلاعات کاربران خود را افشا کرده است. گوگل، اف بی آی و وزارت دادگستری آمریکا هیچ یک در مورد این خبر جدید واکنشی از خود نشان نداده اند.

گوگل معمولاً در برابر درخواست های دولت آمریکا برای مشاهده اطلاعات خصوصی کاربرانش از خود انعطاف نشان می دهد و یا با پرداخت پول و مصالحه در دادگاه با مقامات قضایی آمریکا کنار می آید.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها