امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121530
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمد آقاجانی در همایش پدافند غیر عامل در نظام سلامت گفت: وظایف دانشگاه‌ها در پدافند غیرعامل دستیابی به سطح ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمد آقاجانی در همایش پدافند غیر عامل در نظام سلامت گفت: وظایف دانشگاه‌ها در پدافند غیرعامل دستیابی به سطح مناسب و متناسب درمان سرپایی و بستری است. شناسایی بیماری‌های ناشی از تهدیدات،‌توسعه هدفمند نظام درمان، توسعه آموزش و پژوهش، توسعه استانداردهای بومی، تهیه پروتکل و ارزیابی تهدیدات است.

وی ادامه داد: از نقاط قوت ما در بحث پدافند غیر عامل به نیروی انسانی برمی‌گردد و سرمایه تخصص مهمترین قوت ماست. البته قانون و زیرساخت‌های الکترونیکی ارائه خدمات آزمایشگاهی، وجود سازمان‌های مردم‌نهاد و شورای سلامت و امنیت غذا نیز از نقاط قوت ما در پدافند غیرعامل است.

وی گفت:‌ همچنین قرارگاه شفا خدمات بازدارندگی را در برابر خطرات افزایش می‌دهد، حفظ سرمایه ملی، کاهش آسیب‌پذیری در برابر بحران‌ها و مدیریت بیولوژیک را انجام می‌دهد.

معاون درمان وزیر بهداشت چالش‌های موجود در نظام سلامت را در رابطه با پدافند غیرعامل این گونه اعلام کرد که منابع مالی، انسانی، فیزیکی و زیرساخت‌هایمان در نظام سلامت در زمان عادی کافی نیست و با محدودیت جدی مواجه‌ایم و در مقابله با بحران، این کمبودها خود را نشان می‌دهد.

وی افزود: شناخت کافی از ظرفیت‌ها وجود ندارد. منابع تحقیقاتی محدود است و بانک اطلاعاتی جامع نداریم. همچنین زیرساخت حوزه‌های سلامت در مواجهه با حوادث طبیعی و غیر طبیعی آسیب‌پذیرند.

آقاجانی ادامه داد: در تولید اقلام راهبردی وابستگی داریم، هماهنگی غیر بخشی کامل نیست و در زمینه اطلاع‌رسانی برنامه جامع نداریم، در نتیجه اقدام ما در بحران، به موقع و سریع نبوده است.

وی ادامه داد: نگرش مدیران و مسئولان باید نسبت به پدافند غیرعامل بازنگری شود و برنامه عملیاتی جامع باید داشته باشیم.

معاون درمان وزیر بهداشت نسبت به توزیع نامتناسب امکانات در شرایط عادی و بحرانی انتقاد کرد و گفت: اگر بخواهیم در مقابله با تهدیدات توانمند باشیم، باید بدون پوشاندن نقاط ضعف و با نگاه صادقانه به مشکلات، برنامه جامعی داشته باشیم.
 
وی گفت: در این صورت است که می‌توانیم ادعا کنیم کشوری هستیم که علی‌رغم تهدیدات طبیعی و غیر طبیعی که برای سلامت مردم وجود دارد، همه جانبه مردم را آموزش داده‌ایم و زیرساخت‌ها را متناسب با تهدیدات آماده کرده‌ایم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها