امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۸:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121531
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 72
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام والمسلمین "علی محمدی "در بازدید از قرارگاه

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام والمسلمین "علی محمدی "در بازدید از قرارگاه سید‌الشهدا(ع) که به مناسبت اجرای طرح بصیرت عاشورایی برپا شده است مهمترین رسالت سازمان اوقاف و امور خیریه را اقامه صحیح عزاداری اباعبدالله الحسین علیه السلام عنوان کرد و افزود: باید با تبیین پیام‌های واقعی عاشورا و امام حسین علیه السلام شکوه و عظمت قیام کربلا تبیین شود.

رئیس سازمان اوقاف کشور از امامزادگان به عنوان نعمت‌هایی که از ذریه امام حسین(ع) هستند یاد کرد وبا یادآوری لزوم آمادگی ظاهری وباطنی امامزادگان برای برپایی مجالس عزای سیدالشهدا(ع) در ماه محرم تصریح کرد: مبارزه با ظلم و جور پیام اباعبدالحسین علیه السلام برای همه دوران‌ها است.

وی با اشاره به اینکه یکی از تکالیف شرعی سازمان اوقاف و امور خیریه، اجرای نیت واقفینی است که اموال خود را برای حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام ‌ وقف کرده اند افزود: ما باید نیت واقف را در قید زمان و مکان به نحو صحیح اجرا کنیم و از آن نتیجه صحیح بگیریم.

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه مهمترین و بزرگترین نیت موقوفات ما نیت امام حسین علیه السلام است گفت: باید مهمترین اقدام ما در سطح کشور توجه به این نیت بوده و آثار و برکات آن بروز و ظهور داشته باشد.

وی بر ارتقا کمی و کیفی برنامه‌ها در ماه محرم تاکید کرد و گفت: ما باید پیام عاشورا و امام حسین علیه السلام را از کنار عواید موقوفات امام حسین علیه السلام به گوش مردم برسانیم.

حجت‌الاسلام محمدی با اشاره به اینکه نیت واقفان حفظ اقامه عزاداری اباعبدالله الحسین علیه السلام بوده است و این مسئله نشان از عمق محبت به امام حسین علیه السلام است متذکر شد: در دوران رضاخان که تلاش می‌شد عزاداری‌ها تعطیل شود مردم فهیم و آگاه ایران در سراسر کشور با وقف اموال خود به اعلام کردند که از جان و مال خود می‌گذرند تا در مقابل ظلم بایستند و این یک حرکت سیاسی است که مردم انجام دادند و پیام عاشورا این است که در مقابل ظلم و ظالم در هر زمان بایستید.

وی با اشاره به اینکه باید در مجالس عزای حسینی سخنان به روز گفته شود تصریح کرد: امام حسین علیه السلام وقتی وارد کربلا شد این جمله را فرمودند کسی سلطان ظالم را ببیند و با او همراهی کند با او در جهنم است و مثل آن است.

وی با اشاره به این سخن امام خمینی(ره) که فرمودند عاشورا را زنده نگه بدارید گفت: زمانی که پرچم امام حسین علیه السلام با شور و شوق برافراشته نگاه داشته شود به مملکت آسیب نخواهد رسید.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی با اشاره به اینکه امامزادگان بسیاری برای زنده نگه داشته قیام امام حسین علیه السلام به شهادت رسیدند تصریح کرد: فلسفه حضور امامزادگان این است که در جامعه خود این قیام زنده بماند.

وی از امامزادگان به عنوان نعمت‌هایی که از ذریه امام حسین علیه السلام هستند یاد کرد و گفت: باید امامزادگان برای پذیرایی از عزاداران امام حسین علیه السلام آمادگی ظاهری و باطنی کامل داشته و کانون‌های پرفروغ و پرشوری در سراسر کشور باشند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به اینکه اجرای نیت امام حسین علیه السلام یک روح حسینی می‌خواهد گفت: باید در مجالس عزای حسینی به شعار و شعور توجه شده و معرفت و بصیرت مردم افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه اگر ما لبیک یا حسین می‌گوییم باید بعد از آن لبیک یا خامنه‌ای گفته شود اضافه کرد: ما باید با پرچم امام حسین علیه السلام و با نام امام حسین علیه السلام وقف را مطرح کنیم چون بزرگترین نیت ما در کل کشور نیات مربوط به عزاداری امام حسین علیه السلام است و ما با این پرچم وقف را در جامعه اطلاع رسانی کنیم.

حجت‌الاسلام محمدی با اشاره به اینکه عاشورا و عزاداری اباعبدالله الحسین علیه السلام باید با مسائل روز گره بخورد، اظهار داشت: باید در مجالس محرم بگوییم امام خمینی (ره) چرا قیام کردند و فلسفه قیام چه بود و امام خمینی(ره) در زمانی جانش را وقف کرد که هیچ کس جرات حرف زدن در مقابل طاغوت را نداشت. باید وقایع محرم فیضه بازگو شده و یاد و نام شهدای انقلاب اسلامی زنده نگه داشته شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها