امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۰:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121534
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 191
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر در سلسله نشست‌های تحلیل مسائل ایران و منطقه که در ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر در سلسله نشست‌های تحلیل مسائل ایران و منطقه که در دانشکده حقوق دانشگاه تهران برگزار شد با اشاره به اینکه بصیرت مسئله‌ای کلیدی برای دوران بشریت است گفت: این بصیرت مبتنی بر تفقه در دین است و این تفقه هم بی‌پایه نیست تفقه‌ای است که در مکتب اهل بیت (ع) تعریف شده است.

وی افزود: بصیرت سیاسی یکی از شاخه‌های مهم از این بصیرت است. انسان بصیر سیاسی انسانی است که فهم درستی از وضعیت خودش داشته باشد و بداند در هر وضعیت چه کاری باید انجام دهد و قیام به انجام  آن کار به اندازه و به موقع کند.

لاریجانی با بیان اینکه ما با مقدار زیادی موضوع ابتلانما روبه‌رو هستیم گفت: ما باید تصویرمان از جامعه بر مبنای واقعیت باشد و بدون یک نقطه مرجع هم نمی‌توان واقعیات را به درستی درک کرد.

وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی با قیام یک نقطه مرجع دو دستاورد مهم داشت که یکی تجربه ملی و دیگری نهضت بیداری اسلامی است.

دبیر ستاد حقوق بشر با بیان اینکه عقلانیت سپهر عمل است و فضایی است که عمل را در آن توجیه می‌کنیم گفت: ما 35 سال است که تجربه عقلانیت در کشور را شروع کرده‌ایم و حالا باید ببینیم که دیگران چه نظری درباره تجربه عقلانیت ما دارند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها