امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 19
۰۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121535
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از فردوس، حسن خادم ظهر امروز در مراسم نمادین آغاز طرح کشوری غربالگری بینایی که در مهدکودک پروانه‌های ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از فردوس، حسن خادم ظهر امروز در مراسم نمادین آغاز طرح کشوری غربالگری بینایی که در مهدکودک پروانه‌های فردوس برگزار شد، گفت: برنامه‌ غربالگری بینایی با هدف تشخیص زودهنگام تنبلی چشم و دیگر اختلالات بینایی در کودکان سه تا 6 سال همه ساله در سراسر کشور انجام می‌شود.

وی بهترین زمان درمان تنبلی چشم را زیر پنج سال دانست و ادامه داد: عدم درمان در زمان مناسب، سبب بروز کم‌بینایی شدید در فرد می‌شود.

رئیس اداره بهزیستی فردوس افزود: سال گذشته یک‌هزار و 692 کودک مورد معاینه و غربالگری بینایی قرار گرفتند که از این تعداد 94 کودک مبتلا به آمبلیوپی و دیگر اختلالات بینایی بودند و توسط سازمان بهزیستی یک‌ میلیون و 300 هزار تومان نیز برای هزینه‌های درمان و عینک کودکان شناسایی شده پرداخت شد.

خادم تصریح کرد: طرح غربالگری بینایی از ابتدای سال‌جاری در پایگاه دائمی مرکز بهداشتی، درمانی شهید شکوری فردوس اجرا و از ابتدای آبان‌ ماه نیز در پایگاه‌های غیردائمی سطح شهرستان اجرا می‌شود.

غربالگری بینایی در 40 پایگاه غیردائمی فردوس

وی یادآور شد: طرح غربالگری بینایی از ابتدای آبان‌ ماه در 40 پایگاه غیردائمی شهرستان فردوس شامل مهدهای کودک و خانه‌های بهداشت روستایی در حال اجراست و تا 30 آذر ماه نیز ادامه دارد و در این طرح 2 هزار و 200 کودک سه تا 6 سال مورد معاینه قرار می‌گیرند.

رئیس اداره بهزیستی فردوس گفت: طرح غربالگری بینایی در سه سطح انجام و در این طرح همه کودکان سه تا 6 سال شهرستان مورد غربالگری قرار می‌گیرند و در صورت مشاهده اختلالات بینایی به بینایی‌سنجی ارجاع داده می‌شوند.

خادم افزود: پس از انجام غربالگری و شناسایی اختلالات بینایی همه هزینه‌های درمانی و عینک کودکان خانواده‌های بی‌بضاعت به صورت رایگان توسط سازمان بهزیستی پرداخت می‌شود.

وی تنبلی چشم را شایع‌ترین علت نقص بینایی یک چشمی در کودکان و نوجوانان و مهم‌ترین علت نابینایی در کودکان دانست و تصریح کرد: این بیماری عوارض دیگری شامل اختلالات دید عمقی، کاهش قدرت تمرکز و قدرت تفکیک، اختلالات تحصیلی و یادگیری را نیز به همراه دارد.

انتهای پیام/69007/م40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار