امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۲۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121537
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کیوان ساعتی دبیر اجرایی چهاردهمین کنگره انجمن متخصصان دندانپزشکی در نشست خبری این

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کیوان ساعتی دبیر اجرایی چهاردهمین کنگره انجمن متخصصان دندانپزشکی در نشست خبری این کنگره یکی از اهداف انجمن متخصصان ترمیمی داندانپزشکی را ارتقای سلامت اجتماعی دانست و تصریح کرد: ماه آینده طرح وسیعی با همکاری بسیج پزشکی و متخصصان داوطلب این انجمن انجام می‌شود که بر اساس آن در یکی از روزهای آذرفیشورسیلنت برای کودکان بین 6 تا 12 سال به صورت رایگان صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: فیشورسیلنت که برای کودکان بین سنین 6 تا 12 سال صورت می‌گیرد اقدامی پیشگیرانه است. در این روش بر روی شیار یا ترک‌های عمیق دندان کودکان اقدام ترمیمی صورت می‌گیرد تا از پوسیدگی آن جلوگیری شود.

ساعتی تأکید کرد: اگر دندانی پس از 4 سال درآمدن و رشد کردن پوسیدگی نداشته باشد نیازی به فیشورسیلنت نخواهد داشت.

دبیر اجرایی چهاردهمین کنگره انجمن متخصصین دندانپزشکی گفت: این اقدام یعنی اجرای طرح رایگان فیشورسیلنت با توجه به تعداد مشارکت‌ کنندگان و مراجعه کنندگان در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود زیرا تاکنون در یک روز این تعداد فیشورسیلنت انجام نشده است.

وی ابراز امیدواری کرد: استانهای دیگر نیز در آینده این اقدام را بر روی کودکان انجام دهند ولی متأسفانه مشکلات پایه‌ای بهداشتی و پیشگیری زیادی در برخی از استانهای کشور داریم.

ساعتی گفت: تحقیقی در استان کرمانشاه نشان داد که فقط 0.3 درصد از آب مصرفی در این استان فلوراید استاندارد یعنی به اندازه یک PPM دارند و در سایر موارد پایین‌تر از این حد فلوراید دارند ضمن اینکه این 0.3 درصد نیز در حقیقت محتوی 0.9 PPM بود بنابراین نه در حد استاندارد بلکه در حد قابل قبول بود.

دبیر اجرایی چهاردهمین کنگره انجمن متخصصین دندانپزشکی خاطرنشان کرد: با توجه به این مشکلات یا DMFT یعنی شاخص پوسیدگی، کشیدگی و ترمیم حدود 4.5 بود یعنی در دهان هر فرد به طور متوسط 4.5 دندان دچار مشکلات پوسیدگی، کشیدگی و ترمیم است حال آنکه این رقم در سوئیس و سوئد صفر است.

وی گفت: این کنگره در راستای بهداشت و پیشگیری حرکت می‌کند به گونه‌ای که در سه پانل این کنگره بهداشت دندان پرداخته می‌شود که در کنگره‌ها منحصر به فرد است چرا که معتقدیم سلامت اجتماعی مهمتر از درمان است.
 
چهاردهمین کنگره انجمن متخصصان دندانپزشکی ۲۰ تا ۲۳ آبان در هتل المپیک برگزار می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها