امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۷:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121539
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کهگیلویه، ظهر امروز با حضور امام جمعه دهدشت، فرماندار شهرستان، رئیس علوم پزشکی یاسوج و جمعی از مدیران

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کهگیلویه، ظهر امروز با حضور امام جمعه دهدشت، فرماندار شهرستان، رئیس علوم پزشکی یاسوج و جمعی از مدیران کلینیک تخصصی شماره 2 دهدشت افتتاح شد.

رضا چمن در افتتاحیه این کلینیک با اشاره به کم بودن سهم سلامت از تولید ناخالص ملی در طول 20 سال گذشته، نیاز به اختصاص منابع جدید برای این حوزه را ضروری خواند و اظهار داشت: تا قبل از اجرای طرح تحول اعتقاد بر این بود که بادی تحولی در حوزه درمان استان کهگیلویه و بویراحمد ایجاد شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در برخی از شاخص‌های درمان با دیگر استان‌ها فاصله زیادی داریم، مشکلات قبل از دوره تصدی خود در این دانشگاه را یادآور شد و افزود: در زمان حضورم دانشگاه میزان 48 میلیارد تومان بدهی معوق داشت و با عنایت ویژه وزارت بهداشت و ریاست جمهوری توانستیم بخشی از تأمین منابع بودجه و اعتبارات را برای رفع معوقات هزینه کنیم.

چمن اجرای طرح تحول سلامت در کهگیلویه و بویراحمد را به مثابه شرکت در مسابقه دو با حضور دوندگانی که 50 متر از خط شروع جلوتر هستند و قرار است با هم به رقابت بپردازند دانست و گفت: با تلاش بی‌وقفه و طاقت‌فرسا این فاصله را کم کردیم و خود را به دیگر استانهای پیشرو در حوزه سلامت رساندیم.

این مسئول تصریح کرد: تا قبل از اجرای طرح 45 درصد هزینه‌های بستری از جیب مردم پرداخت می‌شد و از زمان اجرای طرح تحول در اردیبهشت این میزان به 7 درصد در خدمات بستری رسیده است.

به گفته چمن در خدمات سرپایی گرفتاری‌های در سطح استان وجود داشت که دریافت وجوه غیر متعارف و زیر میزی در سطح شهرستان کهگیلویه به نسبت بیشتر بود.

وی افزود: بیشترین اجحاف در دریافت هزینه خارج از تعرفه در دهدشت بود و با اصلاح نظام پرداخت این معضل در استان و به تبع آن در کهگیلویه برچیده شد.

به گزارش فارس رئیس دانشگاه علوم پزشکی هم‌چنین از بخش‌های بیماسرتان دهدشت بازدید و دو بخش ارتقای هتلینگ را افتتاح کرد.

انتهای پیام/82016/ن30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها