امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121540
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در سلسله نشست‌های تحلیل مسائل ایران و منطقه ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در سلسله نشست‌های تحلیل مسائل ایران و منطقه که با موضوع تحلیل گزارش اخیر حقوق بشر علیه ایران در دانشکده حقوق دانشگاه تهران برگزار شد، اظهارداشت: بحث گزارش‌گری در مکانیزم سازمان ملل 3 نوع است که UPR اولین مکانیزمی است که ما خود جزء مبتکرین آن هستیم و آن را قبول داریم.

وی افزود: به این معنا که اگر قرار باشد گزارشی گرفته شود همه کشورها باید گزارش بدهند که این موضوع علیرغم مخالفت آمریکا تصویب شد و آنها مجبور شدند بنشینند و به سوالات ما پاسخ دهند.

لاریجانی تصریح کرد: همه بر اساس UPR هر 4 سال یکبار گزارش خود را ارائه دهند، دور اول به اتمام رسیده و در دور دوم ایران روز جمعه همین هفته گزارش UPR خود را ارائه می‌دهد.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه با تاکید بر اینکه ما مکانیزم UPR را کاملاً قبول داریم، گفت: گزارشگری موضوعی دومین نوع گزارش به شمار می‌رود که ما با این روش هم مشکلی نداریم هرچند خیلی از کار آنها خوشمان نمی‌آید اما آنها بارها به ایران آمده‌اند و باز هم خواهند آمد.

وی گزارشگری ویژه را نوع سوم مکانیزم گزارشگری در سازمان ملل عنوان کرد و گفت: ما با گزارشگر ویژه به شدت مشکل داریم و از بعد از انقلاب تاکنون احمد شهید سومین گزارشگر ویژه است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها