امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۶:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121541
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدباقر رضوانی دبیر علمی چهاردهمین کنگره انجمن دندانپزشکی ترمیمی تصریح کرد: ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدباقر رضوانی دبیر علمی چهاردهمین کنگره انجمن دندانپزشکی ترمیمی تصریح کرد: دولت در حیطه بهداشت دهان و دندان باید وارد عمل شود، چرا که این بخش در قیاس با درمان، اجرایی‌تر، فراگیر و ارزان است، اما در حوزه درمان نیز باید از دندانپزشکی حمایت شود تا تعرفه‌ها پایین بیاید.

وی خاطرنشان کرد: از آنجا که بیمه‌ها خدمات دندانپزشکی را پوشش نمی‌دهد، حمایت از اقدامات دندانپزشکی برای دولت هزینه زیادی در پی دارد، بنابراین دولت باید به دنبال اقدامات بهداشتی باشد. با پیشگیری می‌توان به جایی رسید که پوسیدگی دندان در کشور وجود نداشته باشد، هر چند این اقدام، زمان‌بر است.

رضوانی خاطرنشان کرد: خدمات بیمه‌های پایه در دندانپزشکی محدود به کشیدن دندان، جرم‌گیری، جراحی دندان عقل و رادیوگرافی است و حیطه‌های درمانی ترمیم پوسیدگی و عصب‌کشی پوشش داده نمی‌شود.

دبیر علمی چهاردهمین کنگره انجمن دندانپزشکی ترمیمی گفت: بیمه‌ها اعلام می‌کنند بیمارستان‌هایی برای انجام خدمات دندانپزشکی وجود دارد و همه می‌دانیم که این مقدار خدمات برای جامعه کافی نیست. حقیقت این است که چون هزینه‌های دندانپزشکی بالاست نمی‌خواهند این حوزه را پوشش دهند.

وی افزود: دولت باید با حمایت از بیمه‌ها آنها را وارد بخش دندانپزشکی کند، چرا که در حال حاضر سازمانی نیست که متولی حمایت از دندانپزشکان باشد.

رضوانی خاطرنشان کرد: عموم دندانپزشکان کار سختی دارند و معمولاً به علت نحوه کار کردن دچار گردن‌دردها و دردهای بدنی شدید می‌شوند و همواره متهم به کسب سود و زیاد بودن تعرفه‌ها هستند، در حالی که اگر بیمه‌ها مانند سایر رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی را تحت پوشش قرار دهد، تعرفه های دندانپزشکی به شدت کاهش می‌یابد.

دبیر علمی چهاردهمین کنگره انجمن دندانپزشکی ترمیمی گفت: هزینه‌های دندانپزشکی برای بیماران، سنگین است، ولی این سنگینی هزینه ها به علت بی‌اخلاقی دندانپزشکان نیست، بلکه مشکل، حمایت نشدن دندانپزشکان مانند سایر رشته‌های پزشکی توسط بیمه است.

وی خاطرنشان کرد: تجهیزات دندانپزشکی عموماً گرانقیمت هستند و نگهداری تجهیزات نیز هزینه‌بر است، ضمن اینکه کار دندانپزشکان باید با بیمارستان‌ها مقایسه شود و نه سایر پزشکان، چرا که اقدامات درمانی و تشخیصی توسط دندانپزشکان انجام می‌شود و نه تنها تشخیص.

رضوانی تصریح کرد: از سوی دیگر مواد مصرفی دندانپزشکی گران است، ضمن اینکه نباید از هزینه محل طبابت غافل شد. در حال حاضر هیچ‌یک از این موارد و هزینه‌ها توسط هیچ گروه و سازمانی حمایت نمی‌شود.

وحید رضایی مؤید، رئیس این کنگره نیز در این رابطه گفت: هزینه‌های دندانپزشکی به علت اجرت دندانپزشکان بالا نیست و اگر دولت محل کار، تجهیزات و مواد مصرفی را تهیه کند، 80 درصد هزینه‌ها کاهش خواهد یافت.

رضوانی گفت: تم امسال کنگره، بهداشت دندان و پیشگیری از بروز پوسیدگی در دندان است. ترمیم دندان یک رشته مادر در دندانپزشکی است که شامل درمان پوسیدگی، پروتز و تمام اقدامات ترمیمی است.

وی افزود: برای رسیدن به پیشگیری از درمان محوری باید دولت، اساتید دانشگاه و پژوهشگران و NGOها و دندانپزشکان وارد عمل شوند که این کار اساتید دانشگاه است و با آموزش دندانپزشکان در آینده در رابطه با پیشگیری اقدام کنند.

دبیر علمی چهاردهمین کنگره انجمن دندانپزشکی ترمیمی تأکید کرد: در میان جو درمان غالب در جامعه، انجمن متخصصان دندانپزشکی ترمیمی به دنبال باز کردن فضایی برای پیشگیری است و تلاش دارد با این کار فضایی بین دندانپزشکان ایجاد شود تا پیشگیری از حاشیه به مرکز ماجرا وارد شود، که این یعنی کاهش هزینه درمان و پوسیدگی دندان‌ها در بین افراد جامعه.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها