امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121542
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در دیدار با رئیس کنفرانس عمومی یونسکو، اظهار داشت:

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در دیدار با رئیس کنفرانس عمومی یونسکو، اظهار داشت: علی‌رغم پراکندگی دانش‌آموزان در جغرافیای کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، گام‌های مؤثری برای گسترش پوشش تحصیلی دختران در مناطق روستایی و عشایری برداشته شده است.

فانی با اشاره به حضور دانش‌آموزان کشورهای افغانستان و عراق در مدارس ایران افزود: جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر میزبان بیش از 350 هزار دانش‌آموز از کشورهای عراق و افغانستان و سایر اتباع خارجی است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به حذف کنکور و ورود به دانشگاه در نظام آموزشی چین خاطرنشان کرد: در کشور ما بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی به تدریج کنکور حذف خواهد شد و در این زمینه باید از تجربیات کشور چین استفاده شود.

فانی با بیان اینکه برنامه‌های آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید بر مدار ارتقای کیفیت بخشی استوار شده است، عنوان کرد: برای اجرایی کردن این راهبرد اصلی در آموزش و پرورش سیاست‌های پنجگانه «ارتقای مدیریت آموزشگاهی»، «ساماندهی و بهسازی نیروی انسانی»، «عملیاتی کردن بودجه»، «توسعه مشارکت‌ها» و «تمرکززدایی» اتخاذ شده است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با تجربیات ارزشمندی که در امر گسترش آموزش دختران در گروه‌ها و مناطق عشایری و توسعه مدارس پیش‌آموزی و ثبت نام از اتباع سایر کشورها کسب کرده‌ایم، پیشنهاد می‌کنیم دفتر یونسکو بستری فراهم کند تا بتوانیم این تجربیات را به سایر کشورها منتقل کنیم.

فانی با اشاره به تحصیل 42 درصد از دانش‌آموزان دوره متوسطه در رشته‌های فنی و حرفه‌ای افزود: معلمان رکن اصلی آموزش و پرورش هستند و دانشگاه فرهنگیان با 100 پردیس در سراسر کشور به امر تربیت معلم می‌پردازد و در نظر داریم واحد بین‌المللی دانشگاه فرهنگیان برای تربیت معلم غرب آسیا به ویژه در کشور افغانستان را فعال کنیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها