امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۶:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121543
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدجواد لاریجانی در ادامه سلسله‌ نشست‌های تحلیل مسائل ایران و منطقه با اشاره به نقض حقوق

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدجواد لاریجانی در ادامه سلسله‌ نشست‌های تحلیل مسائل ایران و منطقه با اشاره به نقض حقوق قوانین ایران توسط بعضی از سران کشورهای خارجی که به ایران می‌آیند گفت: کاترین اشتون با حضور در ایران می‌خواست بگوید که ما کشورتان را قبول نداریم و با هر که دل‌مان بخواهد دیدار می‌کنیم وگرنه می‌توانستند درخواست بدهد و از سوی قوه قضاییه و دولت مجوز دیدار صادر می‌شد و دیدار با هر شخصی که می‌خواست صورت می‌گرفت.

وی افزود: غربی‌ها آنگونه که می‌گویند با گزارشگرها خوب برخورد نمی‌کنند اما ما تا به حال 7 گزارشگر موضوعی را پذیرفته‌ایم و آنها با هر کسی که می‌خواستند هم دیدار داشته‌اند.

لاریجانی درباره ورود ایران به عنوان یک فعال حقوق بشری به صورت حرفه‌ای گفت: ما باید این زمینه را فراهم کنیم که کسانی که در زمینه حقوق بشر تحصیل می‌کنند بتوانند در آن زمینه فعالیت کنند همچنین تهیه سند حقوق بشر اسلامی خیلی دشوار نیست اما ظهور و اجرایی شدن آن بسیار مهم است که به راحتی صورت نمی‌گیرد.

دبیر ستاد حقوق بشر اظهار داشت: ما در دنیا بی‌خاصیت نیستیم و این بسیار مهم است به عنوان مثال در سوریه که همه غرب دنبال این بودند که دولت آن را پایین بکشند و ما آن را به نفع منطقه نمی‌دانستیم باعث شدیم این پروژه ابتر بماند.

وی درباره امضای برخی از مفاد اعلامیه‌های حقوق بشری سازمان ملل گفت:‌ برخی از آنها در قبل از انقلاب امضا شد و اگر در زمان حال بود ما حرف‌هایی داشتیم اما بیرون آمدن از یک تعهد بین‌المللی درست نیست.

لاریجانی درباره امضای کنوانسیون حقوق اطفال اظهار داشت: درباره کنوانسیون اطفال اشتباه کردند امضا کردند ولی ما وفای به عهد داریم و به آن متعهد می‌مانیم.

دبیر ستاد حقوق بشر درباره برخی تفسیرهای متعدد که از اعلامیه‌های حقوق بشر می‌شود، گفت: ما اینها را قبول نمی‌کنیم و آنهایی را هم که قبول کردیم به تفسیر خودمان است و تفاسیر دیگر را قبول نمی‌‌کنیم.

وی در خاتمه درباره برخورد با بهایی‌ها اظهار داشت: ما طبق فرمایش حضرت امام (ره) با بهائیان طبق حقوق شهروندی برخورد می‌کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها