امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۳:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121545
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، رضا تقی‌پور در پایان یکصد و پنجمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در جلسه امروز دو مصوبه به تصویب ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، رضا تقی‌پور در پایان یکصد و پنجمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در جلسه امروز دو مصوبه به تصویب اعضای شورای شهر رسید که از آن جمله می‌توان دو فوریت طرح الزام شهرداری تهران به تدوین برنامه عملیاتی مدیریت بحران و برنامه واکنش اضطراری در مترو و فضاهای زیر سطحی اشاره کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به اتفاقاتی که در هفته‌های گذشته در مترو رخ داده بود، اعضای شورای شهر تصمیم گرفتند در این خصوص وظایفی را برای شهرداری تهران در مواقع بحرانی تعیین کنند.

سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد: در طرح دو فوریتی اشاره شده اکثریت اعضا به طرح رأی دادند در نهایت این طرح با برخی از تغییرات در متن به تصویب اعضا رسید.

تقی‌پور ادامه داد: در طرح اشاره شده اعضای شورای شهر تهران پیشنهاد داده بودند شهرداری تهران در طی دو ماه برنامه‌های خود را در این زمینه اعلام کنند و در نهایت با نظر اعضا این زمان به چهار ماه تغییر پیدا کرد و قرار شد شهرداری تهران لایحه‌‌ای را در این خصوص به شورا ارسال کند.

وی گفت: عملکرد گزارش تبصره بودجه 93 شهرداری تهران یکی دیگر از دستورات جلسه امروز شورای شهر تهران بود که در نهایت رئیس کمیسیون برنامه و بودجه گزارشی را در این زمینه به اطلاع اعضا رساند.

سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد: در این جلسه و با توجه به ضیق وقت از 49 تبصره بودجه 93، 12 تبصره بررسی شد.

تقی‌پور ادامه داد: شهرداری تهران نیز عملکرد 5 ماه خود را به صورت سی‌دی تهیه و در اختیار اعضا قرار داده است.

وی ادامه داد: موضوع دیگری که در دستور جلسه امروز قرار گرفت ساماندهی تبلیغات محیطی در شهر تهران و همچنین تبلیغات بیلبوردی و منظر عمومی بود که در این خصوص نیز بحث و تبادل نظر شد.

عضو شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت تفریغ بودجه سال 92، گفت: یک کار کارشناسی است به طوری که این کار توسط حسابرس‌های تعیین شده از سوی شورا در حال بررسی است و حسابرس‌ها کل سندها را بررسی و در نهایت با بودجه سال 92 تطبیق خواهند داد و نظر نهایی خود را اعلام خواهند کرد.

تقی‌پور خاطرنشان کرد: پس از نتیجه تفریغ بودجه توسط حسابرسان این گزارش در سایر کمیسیون‌ها نیز چک خواهد شد.

سخنگوی شورای شهر تهران، افزود: در نهایت شورای شهر تصمیم‌گیری خواهد کرد که آیا بندهای آمده در تفریغ بودجه مغایرت با بودجه دارد یا خیر و در این خصوص اگر به صورت کلی باشد از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد کرد و در پایان نیز تفریغ بودجه سال 92 به تصویب خواهد رسید.

وی در ادامه به بحث زمینی در بلوار آیت‌الله کاشانی جنب شهرداری منطقه 5 اشاره کرد و گفت:‌ هیچگاه این زمین نام بوستان مادر را نداشته است چرا که بوستان مادر در منطقه دیگری نام‌گذاری شده است.

تقی‌پور از بررسی آخرین وضعیت این زمین در جلسه علنی شورا در یکصدوششمین جلسه خبر داد و گفت: قرار است این موضوع در جلسه آتی بررسی شود.

عضو شورای شهر تهران با تأکید براینکه شورای چهارم سعی دارد از هرگونه حواشی بپرهیزد، گفت: این شورا بنا دارد تمام موضوعات را به صورت شفاف اطلاع رسانی و از هرگونه حواشی جانبی دوری کند.

وی گفت: در جلسه آتی شورا و با توجه به بررسی این زمین در بلوار آیت‌الله کاشانی، قالیباف شهردار تهران نیز حضور خواهد داشت.

سخنگوی شورای شهر تهران همچنین در خصوص ادامه بزرگراه شهید صیاد شیرازی، گفت: ادامه این طرح مصوب شورا نیست و در این خصوص تصمیم‌گیری نشده است.

وی افزود: البته اگر طرح اشاره شده در طرح جامع و تفصیلی تهران وجود داشته باشد بحث دیگری است و سازوکارهای خود را دارد و شهرداری باید از طریق لایحه‌ای در قالب بودجه 94 این موضوع را به اطلاع اعضای شورا برساند.

سخنگوی شورای شهر تهران همچنین در خصوص استاندارد آنتن‌ها و دکل‌های شهر تهران، گفت: این بحث مفصلی است که بعضاً با فضاهای سیاسی بالا و پایین می‌شود البته ما در شورا در خصوص دکل ها و آنتن‌ها برنامه‌هایی را انجام داده‌ایم.

تقی‌پور گفت: دکل‌ها از آن جهت  مهم هستند که منظر و سیمای شهری و زیبایی شهر را به هم نزنند که از قبل نیز در این خصوص مقرراتی بوده است و در دوره چهارم شوراها کارگروهی تحت عنوان کار گروه ساماندهی دکل‌ها و آنتن‌ها شکل گرفته است.

وی بیان داشت: طی سه چهار ماه گذشته الزاماتی برای ساماندهی دکل‌ها و آنتن‌ها به صورت مفصل تهیه شده است و همه موارد در دبیرخانه شرکت ارتباطات شهر پیش‌بینی شده است ضمن اینکه در کار گروه اشاره شده نمایندگانی از دستگاه‌ها و سازمان‌های متولی حضور دارند.

سخنگوی شورای شهر تهران، افزود: در این کار گروه جلسات متعددی در خصوص دکل‌ها، ارتفاع، منظر و زیبایی شهر بحث و تبادل‌نظر شده است ضمن اینکه در تمامی موارد سعی شده است استانداردهای جهانی رعایت شود.

تقی‌پور با بیان اینکه به هر صورت هر پدیده و تکنولوژی در کنار منافعی که دارد یکسری عوارض هم با خود به همراه دارد، گفت: در مورد سیگنال‌های مخابراتی نیز به همین‌‌گونه است. در تجهیز مخابراتی نیز تأکید بر رعایت استانداردها چه در فضا و چه در زیر زمین شده است.

عضو شورای شهر تهران در ادامه در پاسخ به این پرسش که شورا و شهرداری چه تمهیداتی را در فصل سرما در خصوص کاهش آلودگی هوا دارند، گفت: اقدامات مقطعی و اتفاقی نیست و در این زمینه کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک در شهرداری تشکیل شده است که تعدادی از اعضا نیز در آن عضویت دارند و مسائل بنیادی از جمله ترکیب حمل‌ونقل عمومی و مسائلی از این دست در این کمیسیون بحث می‌شود.

سخنگوی شورای شهر تهران، خاطرنشان کرد: تا زمانی که مدیریت یکپارچه شهری محقق نشود نمی‌توان انتظار کارهای فوق‌العاده‌ای داشته باشیم.

تقی‌پور ادامه داد: به طور مثال در کمیسیون تصمیم‌گیری می‌شود که خودروی یورو 4 تولید نشود اما فلان وزارتخانه این موضوع را تکلیف خود نمی‌داند و خودروی مورد نظر خود را تولید می‌کند که البته در بخش سوخت نیز با چنین مشکلاتی روبه‌رو هستیم.

وی در ادامه در خصوص لایحه مدیریت شهری و انتخاب شهردار توسط مردم، گفت: این موضوعی بسیار مهم و اساسی است که باید ساعت‌ها در این خصوص صحبت کرد و ما آمادگی داریم در این زمینه میزگردی را برگزار کنیم.

تقی‌پور همچنین با انتقاد از تدوین لایحه مدیریت شهری در دولت، گفت: متأسفانه در تهیه این لایحه هیچ یک از اعضای شورای شهر و شورای عالی استان‌ها حضور نداشتند.

سخنگوی شورای شهر تهران بیان داشت: اصلاً هیچ یک از اعضای شورای شهر تهران با تضعیف شورا موافق نخواهند بود و از حق مردم نخواهند گذشت.

وی افزود: بنده به شخصه مخالف این لایحه هستم.

تقی‌پور در ادامه با بیان اینکه بنده مخالف هستم که شورا یک نهاد سیاسی باشد، گفت: این به نفع شورای شهر نیست که مدیران آن سیاسی باشند.

سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد: بحث ما این نیست که همه اعضا در خصوص یک موضوع یک نظر و یک حرف داشته باشند چرا که اعتقاد داریم تمامی اعضا باید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را بدهند اما براساس یک اصول و منطق پایبند باشند و آن را رعایت کنند.

وی در ادامه با اشاره به جابه‌جایی ولی‌الله شجاع‌پوریان از سمت خود، گفت: قبل از اینکه آقای شجاع‌پوریان بخواهند به سفر بروند به آقای مسجد جامعی اعلام کرده بودند که دیگر بنا ندارند در این مسئولیت بماند و از وی خواسته بودند فقط برای یک سال در این سمت خدمت کنند.

تقی‌پور گفت: متأسفانه در زمانی که آقای شجاع‌پوریان در سفر حج بودند برخی از مکاتبات با مهر و امضای ایشان بدون اطلاع وی انجام شده بود که با توجه به مشکلاتی که پیش آمده بود و قطعاً خود آقای شجاع‌پوریان نیز متضرر می‌شدند آقای چمران تصمیم به جابه‌جایی وی گرفت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها