امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۷:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121548
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، امین صابری نیا، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور در حاشیه برگزاری همایش پدافند غیر عامل گفت: نگاه ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، امین صابری نیا، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور در حاشیه برگزاری همایش پدافند غیر عامل گفت: نگاه وزارت بهداشت در بحث پدافند غیرعامل نگاه زیرساختی است چرا که آسیب در هر بخش سلامت منجر به بهم ریختگی سایر بخش ها می شود.
 
وی ادامه داد: بر اساس اسناد بالادستی و سندهای ملی نوشته شده تاکنون مانورهای زیادی در حوزه شیمیایی، بیولوژی و هسته ای انجام  شده و نقاط قوت و ضعف ارزیابی و بر اساس آن برنامه های عملیاتی تدوین شده است.
 
صابری نیا گفت: اگر بخش سلامت دچار آسیب شود، سیستم نظام سلامت در اقتصاد و امنیت هم دچار آسیب خواهد شد به همین دلیل نگاه وزارت بهداشت زیرساختی است و در تمام برنامه های عملیاتی  بحث پدافند غیرعامل را در نظر خواهیم گرفت.
 
حمیدرضا خانکه، معاون پدافندغیر عامل اورژانس کشور نیز در حاشیه همایش پدافند غیر عامل در وزارت بهداشت در گفت‌وگو با فارس گفت: باید سعی کنیم نقاط  آسیب‌پذیری خود را در بحران‌ها بشناسیم قدرت تشخیص را بالا ببریم.

وی ادامه داد: حوادث گاهی قابل دستکاری‌ هستند و گاهی غیر قابل پیش‌بینی هستند چرا که عوامل زیستی تغییر می‌کنند به همین دلیل با تهدیدی روبرو هستیم که قدرتش را نمی‌شناسیم و نقاط آسیب‌پذیر آن را نمی‌دانیم.

معاون تخصصی پدافند غیر عامل اورژانس کشور گفت: ناتوانایی در تشخیص، ناآگاهی پرسنل و فقدان آموزش مردم می‌تواند هر عاملی را به عنوان یک آسیب مطرح کند.

خانکه افزود: لازم است آسیب‌پذیری خود را در مواقع بحران کاهش دهیم و به همین دلیل وزارت بهداشت به دنبال این است که قدرت تشخیص، انجام خدمات آزمایشگاهی‌، آموزش و توان مدیریت خود را  افزایش دهد. 

وی ادامه داد: هم اکنون در این مسیر قرار گرفته‌ایم و توسعه خدمات آزمایشگاهی در سطح ۳و 4 را در دستور کار داریم.

وی گفت: آموزش همگانی مردم نیز اهمیت دارد این در حالی است که شناخت پدیده‌های زیستی سخت است و حوزه‌های دانشگاهی باید در شناخت زودتر پدیده‌ها محدود کردن آنها و ایزوله‌کردن توانمند شوند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها