امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121552
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علیرضا فیروز، دبیر علمی کنگره بین المللی پوست، زیبایی و لیزر با بیان اینکه کنگره امسال نسبت به سالهای ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علیرضا فیروز، دبیر علمی کنگره بین المللی پوست، زیبایی و لیزر با بیان اینکه کنگره امسال نسبت به سالهای گذشته دارای ویژگی های خاصی است، اظهار داشت: در این دوره از کنگره  34 سخنران از 14 کشور دنیا که جزء سرآمدان رشته تخصصی پوست هستند آخرین نتایج و تحقیقات خود را ارائه می دهند ضمن اینکه در زمینه آخرین دستاوردهای علمی در زمینه بیماری های پوستی، زیبایی و لیزر نیز بحث و تبادل نظر می کنند.

وی افزود: برگزاری چنین همایش هایی در درجه اول باعث می‌شود از تحقیقات و دستاوردهای نوین دنیا در تشخیص بیماری و درمان بهره ببریم و از آن در برنامه های علمی، آموزشی و پژوهشی داخل کشور استفاده کنیم.

دبیر علمی کنگره تازه‌های پوست در خصوص جایگاه کشورمان در دنیا بیان کرد: خوشبختانه در 10 سال اخیر در علوم پزشکی رشد چشمگیری را داشتیم تا جایی که بیشترین افزایش تعداد مقالات پزشکی را در دنیا داشته ایم که رشته درماتولوژی نیز در این روند نقش داشته است .

فیروز، کمبود بودجه های پژوهشی را یکی از چالش های این حوزه دانست و گفت: متأسفانه در چند سال اخیر بودجه‌های پژوهشی دچار مشکل شده است. ضمن اینکه ورود غیرمتخصصان به حوزه درمانی پوست خصوصاً زیبایی از دیگر چالش های ما به شمار می‌رود.

وی افزود: متأسفانه امروزه بسیاری از افراد سودجو با تبلیغات دروغین خصوصا در بحث زیبایی پوست دُکان باز کرده اند و خودسرانه بدون داشتن تخصص در زمینه پوست اقدامات درمانی انجام می دهند؛ این افراد صدمات جبران ناپذیری را به سلامت افراد وارد کرده اند.

فیروز ادامه داد: پوست وسیع ترین عضو بدن است که بسیار حساس بوده و از ساختمان بسیار پیچیده ای دارد و دارای سلول های مختلف است، کسی باید در حوزه درمانی پوست وارد شود که به ساختار این عضو از بدن آشنایی کامل داشته باشد و در این راستا تخصص لازم را کسب کرده باشد.

وی در  ژخصوص تبلیغات شبکه های ماهواره‌ای مبنی بر معرفی انواع کرم، ماسک و دیگر موارد برای درمان ضایعات پوستی، تصریح کرد: به افراد توصیه می شود برای درمان هر ضایعه پوستی  به متخصص آن مراجعه کنند؛ متأسفانه مشکلی که در این زمینه در کشور ما وجود دارد این است که کنترل های قوی در این خصوص وجود ندارد تا جایی که بحث دخالت افراد ناوارد در حیطه پوست و زیبایی به یکی از چالش های بزرگ تبدیل شده است این در حالی است که بحث زیبایی نیز پایه های علمی علمی برای خود دارد.

کنگره بین‌المللی پوست زیبایی و‌ لیزر 7 تا 9 آبان در هتل المپیک تهران برگزار می شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها