امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121558
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «محمدعلم ایزدیار» معاون مجلس سنای افغانستان در نشست عمومی امروز (یکشنبه) این مجلس با ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «محمدعلم ایزدیار» معاون مجلس سنای افغانستان در نشست عمومی امروز (یکشنبه) این مجلس با تایید اینکه باید به تمام شکایت‎های انتخاباتی شوراهای ولایتی این کشور رسیدگی شود، گفت: سنای افغانستان امروز یک هیئت حقیقت‌یاب به کمیسیون‌های انتخاباتی خواهد فرستاد.

اکثر انتقادهای اعضای مجلس سنای افغانستان از وجود تقلب در انتخابات شوراهای ولایتی بوده و تأکید کردند که برخی کاندیداها با وجودی که تا شب گذشته نام آنها در فهرست برندگان این انتخابات بوده اما به ناگهان، امروز از این فهرست خارج شد.

«داود اساس» سناتور افغان که کاندیدای شوراهای ولایتی ولایت «زابل» در جنوب افغانستان نیز بود در این خصوص اظهار داشت: تا شب گذشته تمام کارمندان کمیسیون‌های انتخاباتی نوید پیروزی مرا در انتخابات می‌داند و نام من نیز در فهرست برندگان بود، اما صبح امروز از این فهرست خارج شده است.

«رفیع‎الله گل‎افغان» معاون دوم مجلس سنای افغانستان که کاندیدای شورای ولایتی در ولایت «کابل» پایتخت این کشور بود، نیز از وجود تقلب در این کمیسیون انتقاد کرد.

گل‎افغان افزود: نامش تا شب گذشته در فهرست برندگان انتخابات بود، اما امروز از این فهرست خارج شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: اسناد موثقی وجود دارد که برنده انتخابات است و وی تمام فهرست تعداد آرای مراکز کابل را در دست دارد که بیانگر رأی بالای اوست.

این در حالی است که کمیسیون انتخابات افغانستان روز گذشته نتایج انتخابات شوراهای ولایتی را پس از نزدیک به 7 ماه اعلام کرد.
انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها