امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۹:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121565
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» امروز (چهارشنبه) طی تحلیلی در زمینه مذاکرات هسته‌ای ایران ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» امروز (چهارشنبه) طی تحلیلی در زمینه مذاکرات هسته‌ای ایران نوشت: به نظر می‌رسد منافع ایران و غرب در نبرد علیه خرابکاران تندروی داعش و نیز تمایل در برقراری ثبات در عراق و افغانستان در یک مسیر قرار گرفته است و هم اکنون زمان مناسبی برای قرارداد هسته‌ای با ایران می‌باشد. البته وجود شخصیتی چون «حسن روحانی» ریس جمهور میانه روی ایران نیز به این مسئله کمک می‌کند.

بر اساس این گزارش، «جک استراو» وزیر خارجه اسبق انگلیس نیز در این زمینه گفت: «خطر اعتماد به دولت روحانی و حصول توافق هسته‌ای بسیار کمتر از خطر ذاتی عدم توافق است. عدم حصول توافق هسته‌ای چیزی را تغییر نخواهد داد بلکه تنها منجر به تقویت نیروهای مخالف با بهبود روابط ایران با جامعه بین‌الملل خواهد شد.»

این روزنامه در خاتمه با اشاره ضمنی به لزوم انجام اقدام‌های ضروری در مسیر مذاکره با ایران به ویژه از سوی انگلیس نوشت: روابط بین ایران و انگلیس بعد از ماجرای سال 2011 بهبود پیدا کرده است اما هنوز اقدامات بیشتری وجود دارد که باید صورت پذیرد و این البته بخش عمده‌اش بستگی به نوع توافق در نطنز (مکان تاسیسات هسته‌ای مهم ایران) دارد.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها