امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۲۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121568
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تروریست‌های القاعده برای نابودی حامل‌های نفت‌ که از تنگه جبل‌الطارق به نواحی غربی اروپا

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تروریست‌های القاعده برای نابودی حامل‌های نفت‌ که از تنگه جبل‌الطارق به نواحی غربی اروپا حرکت می‌کنند، اقدام به سرقت یا انفجار این کشتی‌های نفت‌کش می‌کنند.
تنگه جبل‌الطارق آبراهی است که دریای مدیترانه را به اقیانوس اطلس متصل می‌کند و اسپانیا و مراکش را در دو قاره اروپا و آفریقا از هم جدا می‌کند.

در پی این اقدامات تخریب‌کننده القاعده، هزینه‌های حمل و نقل دریایی نفت و نرخ بیمه نفت‌کش‌ها افزایش یافته که موجب بالارفتن قیمت جهانی نفت خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود عکس‌العمل‌های مختلف در سراسر جهان رخ دهد.

«ریسرجنس» مجله گروهک القاعده نوشته‌ است که یکی از اهداف القاعده، حمله به کارگران انگلیسی مشغول در بخش نفت این منطقه است.

سخنگوی دولت جبل‌الطارق به روزنامه «ساندی اکسپرس» گفته‌ است این اولین باری نیست که تهدیداتی علیه تاجران صنعت نفت در تنگه جبل‌الطارق دیده‌ می‌شود. وی ادامه داد وظیفه محافظت از کارگران بخش نفت انگلیس در این تنگه برعهده دولت انگلیس است و نیروهای امنیتی و دفاعی انگلیسی در قلمرو آب‌های جبل طارق باید از نیروهای انگلیسی دفاع کنند.

وزارت دفاع انگلیس شب گذشته از وجود این تهدیدها خبر داده و گفته بود به این حملات عکس‌العمل نشان خواهد داد.

هرساله 106 هزار کشتی که شامل 5 هزار تانکر نفتی است و از این تنگه عبور می‌کند به سمت غرب اروپا حرکت می‌کنند.

تروریست‌های القاعده گفتند قصد دارند حملات مشابهی به حامل‌های نفتی عبوری در تنگه هرمز، کانال سوئز در مصر،  تنگه ملاکا در مالزی و تنگه ترک درترکیه انجام دهند.

تنگه جبل‌الطارق راه ارتباطی دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس است و نیروهای امنیتی انگلیسی به طور مداوم در بخش اسپانیایی این تنگه حضور دارند. کلیه حامل‌های نفتی دریای سرخ و کانال سوئز برای ورود به غرب اروپا از این تنگه عبور می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار