امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12157
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: 76
به گزارش فارس به نقل از سیاتل تایمز، اپل متهم است با همکاری تعدادی از ناشران کتب الکترونیک قیمت آنها را به طور مصنوعی بالا نگهداشته تا به سود بیشتری ...

به گزارش فارس به نقل از سیاتل تایمز، اپل متهم است با همکاری تعدادی از ناشران کتب الکترونیک قیمت آنها را به طور مصنوعی بالا نگهداشته تا به سود بیشتری دست یابد و با این کار حقوق مردم و خریداران این کتب را زیر پاگذاشته است.

در صورت صحت این ادعاها شهرت اپل در میان مردم و به خصوص در برابر رقبایی مانند آمازون به شدت کاهش می یابد و لذا اپل تمامی اتهامات وارده را رد کرده است.

دادخواست وزارت دادگستری آمریکا بر ضد اپل اولین بار در آوریل سال 2012 ارائه شد و این شرکت به همراه 5 ناشر دیگر به بالانگهداشتن عمدی قیمت کتب الکترونیک متهم شدند تا بتوانند آمازون را عقب بزنند.

در حالی که هر 5 ناشر توانستند درگیری های خود را با مقامات دولتی حل و فصل کنند، اپل هنوز چنین کاری نکرده است.

بر اساس اسناد دادگاه 5 ناشر یاد شده به نام های Penguin Group، HarperCollins، Simon & Schuster، Hachette Book Group  و  MacMillan در دیدار با استیو جابز مدیر عامل وقت اپل توافق کرده اند که قیمت متوسط هر کتاب الکترونیک را بین 14 تا 15 دلار نگهدارند تا ضمن کسب درآمد بیشتر آمازون را نیز مجبور به تغییر رویه کنند. آمازون در آن زمان هر کتاب الکترونیک را به قیمت 10 دلار به فروش می رساند.

انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها