امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121572
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دادگاه تجدید نظر قاهره 23 فعال حقوق بشری مصری را به اتهام نقض قانون ساماندهی تظاهرات به ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دادگاه تجدید نظر قاهره 23 فعال حقوق بشری مصری را به اتهام نقض قانون ساماندهی تظاهرات به تحمل سه سال حبس و پرداخت غرامت 10 هزار پوند مصری محکوم کرد.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که این افراد همچنین به پرداخت خسارت دارایی‌های عمومی که گفته شده هنگام درگیری با نیروهای امنیتی ایجاد شده محکوم شده‌اند.

قانون بحث برانگیز ساماندهی تظاهرات که اعتراض‌های داخلی و خارجی فراوانی به همراه داشته، هرگونه تجمع اعتراضی بدون مجوز وزارت کشور مصر را غیر قانونی دانسته است و متخلفان را به تحمل حبس و پرداخت جریمه محکوم می‌کند.

یکی از چهره‌های شناخنه شده مصری که به همین اتهام نیز بازداشت و محاکمه شده بود «علاء عبدالفتاح» است که نقش تأثیرگذاری در انقلاب سال 2011 مصر و سقوط مبارک بازی کرده بود.

دادگاهی مصری عبدالفتاح را به اتهام تحریک برای برگزاری تظاهرات به تحمل 15 سال حبس محکوم کرده بود که این حکم نقض شد و نهاد قضائی مصر دستور آزادی فوری و محاکمه مجدد وی را صادر کرد.
انتهای پیام/ب 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها