امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121574
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رئیس‌جمهور اوکراین درباره پیروزی و کسب اکثریت پارلمانی یک ائتلاف حامی اتحادیه اروپا در

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رئیس‌جمهور اوکراین درباره پیروزی و کسب اکثریت پارلمانی یک ائتلاف حامی اتحادیه اروپا در انتخابات این کشور ابراز امیدواری کرد.

رئیس‌جمهور اوکراین روز یکشنبه و پس از بازگشت از بازدید خود از یک مرکز رای‌گیری در مناطق شرقی این کشور گفت: «من امیدوارم موفق به ایجاد یک ائتلاف حامی اروپا شوم و همینطور امیدوارم بتوانیم تیمی قوی برای ایجاد کشوری قدرتمند که صلح را برای "دون باس" (مناطق شرقی با اکثریت روس‌تبارها) به ارمغان بیاورد، بسازیم».

به گزارش خبرگزاری ایتارتاس، پترو پروشنکو همچنین با رد تعطیلی مراکز رای‌گیری در مناطق شرقی هم تصریح کرد: «شایعات درباره اینکه مراکز رای‌گیری در "دون باس" باز نیست، با واقعیت همخوانی ندارد؛ میزان مشارکت در این منطقه از منظر حجم شرکت‌کنندگان با انتخابات کی‌یف قابل قیاس است».
انتخابات پارلمانی اوکراین امروز در حالی برگزار شد که نظرسنجی‌ها از پیشتازی ائتلاف حامیان پروشنکو که اعضای آن از غربگرایان اوکراین هستند، حکایت دارد. این در حالی است که پیش‌بینی می‌شود میزان مشارکت در مناطق شرقی که ساکنانی عمدتا روس‌تبار دارد، پائین باشد. ساکنان این مناطق از اسفند ماه، یعنی زمانی که غربگرایان با عدم پایبندی به تعهد خود برای پایان اعتراضات، دولت مرکزی را ساقط کردند، خواستار استقلال از کی‌یف شده‌اند.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها