امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۲:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121576
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک روزنامه آمریکایی با ابراز ناکافی بودن ابزارهای نظامی تخصیص داده شده توسط اوباما در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک روزنامه آمریکایی با ابراز ناکافی بودن ابزارهای نظامی تخصیص داده شده توسط اوباما در قبال داعش، استراتژی وی را «ناکارآمد» توصیف کرد.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در گزارش روز یکشنبه خود نوشت: «استراتژی باراک اوباما برای تضعیف و نابودی داعش، کارساز نیست که این موضوع تنها به نیاز به زمان بیشتر برای آموزش نیروهای عراقی و سوری مربوط نمی‌شود بلکه ابرازهای نظامی موجود نمی‌تواند اهداف اعلامی رئیس‌جمهور را محقق کند».

این روزنامه در گزارش خود تصریح کرد: «در شرایطی که داعش به پیشروی در الانبار ادامه داده و همچنین نیروهای سوری کرد کوبانی را به محاصره درآورده‌، نقاط ضعف کمپین مقابله با داعش با وضوح بیشتری خود را نشان می‌دهند».

واشنگتن پست در تشریح نقاط ضعف می‌نویسد: «اول اینکه حملات هوایی اگرچه آسیبهایی وارد می‌کند اما نتوانسته مانع پیشروی نیروهای دشمن و عقب راندن آنها شود. نقطه ضعف دوم مربوط به نبود مربیان نظامی، مشاوران و نیروهای ویژه در عرصه میدانی است؛ سوم، بیطرفی در قبال رژیم بشار اسد در سوریه است رویکردی که سبب دور جدید حملات این نیروها به شورشیان مورد حمایت آمریکا شده است».

این روزنامه پرتیراژ آمریکایی با مقصر خواندن اوباما در عدم همراهی متحدان واشنگتن در قبال داعش هم تصریح می‌کند: «متحدان آمریکا در حال واکنش نشان دادن به ضعف‌ها و نقص‌های استراتژی کنونی هستند. ترکیه به دلیل عدم وجود استراتژی مقابله با بشار اسد، همکاری نظامی خود را عملا متوقف کرده است. سران "ارتش آزاد" (مخالفان مسلح دولت سوریه) هم می‌پرسند چرا آمریکا کمکی به آنها برای درآمدن از محاصره نیروهای اسد در حلب نمی‌کند».

واشنگتن پست در پایان بر لزوم افزایش حمایت نظامی از مخالفان دولت سوریه و لزوم تخصیص تدارکات نظامی بیشتر سخن گفته و توصیه می‌کند: «آقای اوباما درباره ایجاد یک ائتلاف گسترده برای مقابله با داعش و تلاش برای کمک به نیروهای محلی (در سوریه و عراق) حق داشت اما آمریکا باید اهداف خود و تعهد نظامی خود را گسترش دهد. حداقل کار باید این باشد که نیروهای "ارتش آزاد" باید از حملات نیروهای اسد محافظت شوند؛ هر چه بیشتر اوباما در انجام این اقدامات تاخیر کند، خطر بیشتری منافع حیاتی آمریکا را تهدید می‌کند».

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار