امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۹:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121582
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «واشنگتن پست» روز یکشنبه در گزارشی، نسبت به روند سرکوب فعالان مدنی در مصر و ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «واشنگتن پست» روز یکشنبه در گزارشی، نسبت به روند سرکوب فعالان مدنی در مصر و عواقب آن هشدار داد.

این روزنامه در این مورد نوشت: «دولت مصر ضرب‌الاجل 10 نوامبر را برای ثبت نام سازمان‌های غیردولتی تحت قانونی که در زمان حسنی مبارک وجود داشت، تعیین کرد؛ قانونی که به دولت قدرتی فراگیر در قبال چنین سازمان‌هایی می‌دهد. گروه‌های مدنی با دو انتخاب مواجهند: به کنترل دولت دربیایند و یا خطر حبس را در ازای عدم ثبت نام به جان بخرند».

این روزنامه آمریکایی در ادامه با اشاره به انفعال و عدم موضعگیری غرب در مقابل سرکوب آزادی‌ها در مصر می‌نویسد: «آمریکا و اروپا سرکوب جامعه مدنی در مصر را امری "تاسف‌برانگیز" می‌دانند اما آن را مستحق پرداختن نمی‌دانند؛ موضوعی که به منظور حفظ روابط دوستانه با یک دولت باثبات و تقریبا دوست در منطقه‌ای پر از ناامنی و درگیری صورت می‌گیرد اما این "اشتباهی جدی" است».

واشنگتن پست با هشدار درباره احتمال تکرار اعتراضات دوره حسنی مبارک و محمد مرسی در دوران عبدالفتاح السیسی می‌افزاید: «رئیس‌جمهور مصر تنها در صورتی قادر به جلوگیری از سرنوشت دو خلف خود خواهد کرد که دولتی بسازد که قادر به رفع خواسته‌ها و نیازهای مدت‌ها نادیده گرفته شده مردم باشد. البته چنین تغییری تنها با ایجاد روابط پویا و بین دولت و شهروندان قابل تحقق است».

هشدار این پایگاه درباره سرنگونی السیسی و تکرار سرنوشت حسنی مبارک و محمد مرسی در حالی مطرح می‌شود که با تشدید سرکوب مخالفان بویژه اخوان‌المسلمین در مصر، احکام سنگین قضایی علیه مخالفان صادر می‌شود.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار