امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121584
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، انتخابات پارلمانی اوکراین همانطور که انتظار می‌رفت، با پیشتازی لیست طرفداران «پترو ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، انتخابات پارلمانی اوکراین همانطور که انتظار می‌رفت، با پیشتازی لیست طرفداران «پترو پروشنکو» رئیس‌جمهور غربگرای این کشور، همراه شده است.
بر اساس نتایج نظرسنجی صورت گرفته در شعب رأی‌گیری، بلوک پروشنکو توانسته 23.6درصد از آرا را به دست آورد. نزدیک‌ترین لیست‌ها به این بلوک، به ترتیب 19.9 و 12.6درصد آرا در اختیار دارند.
پیش از این هم با توجه به عدم مشارکت روس‌تبارهای ساکن مناطق شرقی از انتخابات، انتظار می‌رفت که غربگرایان در انتخابات پیروز شوند. پروشنکو نیز امروز به هنگام رأی دادن ابراز امیدواری کرد فهرست حامیان او پیروز شوند.
در انتخابات امروز ساکنان حدود 3 میلیون نفر از مردم ساکن استان‌های دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین که تحت کنترل استقلال‌طلبان هستند، در انتخابات شرکت نکرده‌اند.
با این وجود، نتیجه نظرسنجی نشان می‌دهد که حزب طرفداران «ویکتور یانوکوویچ» رئیس‌جمهور مخلوع این کشور، توانسته‌اند بیش از 7درصد آرا را به دست آورند. این میزان آرا برای ورود به پارلمان آینده کافی است.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها