امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121586
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، منابع میدانی کُرد سوری امروز یک‌شنبه اعلام کردند که کمیته‌های مردمی حمایت از کُردهای ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، منابع میدانی کُرد سوری امروز یک‌شنبه اعلام کردند که کمیته‌های مردمی حمایت از کُردهای سوریه در کنار دیگر مبارزان کُرد شهر «عین العرب» امروز موفق شدند، حمله گروه تروریستی تکفیری «داعش» به یک نقطه مرزی در این شهر را دفع کنند.

 
منطقه سوق الهال در عین العرب، از جمله نقاط مورد حمله داعش طی روز گذشته و امروز


نقطه مرزی مورد حمله داعش به این جهت که تنها راه رسمی ارتباطی میان مبارزان کُرد در عین العرب با ترکیه به شمار می‌آید، برای هر دو طرف از اهمیت بسیاری برخوردار است و از دست دادن آن برای مبارزان کُرد و اهالی باقی مانده در شهر ضربه بزرگی به شمار می‌آید، به همین دلیل کُردها به شدت برای حفظ آن مبارزه می‌کنند.

 
مناطق کُردنشین در سوریه که عمدتا شمال این کشور را دربر می‌گیرد


این منبع میدانی کُرد در این ارتباط توضیح داد که عناصر تکفیری وابسته به داعش اقدام به گلوله باران شهر عین العرب از محور جنوب و غرب این شهر شب ‌شنبه کردند که با مقابله مبارزان کُرد مواجه و مجبور به عقب نشینی شدند، اما برای دومین بار متوالی از اولین ساعات بامداد روز یک‌شنبه نیز اقدام به حمله‌ای دیگر از این دو محور پس از رسیدن کمک‌های امدادی و تجهیزات جدید به آنها کردند که این‌بار نیز با مقابله رزمندگان کُرد مواجه شدند.

 
نقشه منطقه عین العرب در سوریه


هم اکنون و بر اساس جدیدترین گزارش‌های میدانی رسیده از عین العرب که کُردهای سوریه آن را «کوبانی» می‌نامند، درگیری‌های شدیدی میان یگان‌های کمیته‌های مردمی حمایت از کُردهای سوریه با عناصر تکفیری داعش در منطقه «سوق الهال» و اطراف دو کوی «الصناعه» و «کانی عَرَبَان» در شمال شرقی عین العرب در جریان است،‌ این درحالی است که کوی «الصناعه» امروز شاهد انفجار یک خودرو بمبگذاری شده توسط یک انتحاری داعشی نیز بود.

 
نمایی دیگر از منطقه عین العرب در شمال سوریه


این گزارش‌ها تاکید می‌کند که در این درگیری‌ها بیش از 50 تروریست تکفیری داعشی به هلاکت رسیدند، به گونه‌ای که اجساد این تروریست‌ها در خیابان‌ها و کوچه پس کوچه‌های این منطقه بر زمین افتاده و داعش تلاش دارد، برای ممانعت از شناسایی هویت آنها، به هر طریق ممکن این اجساد به پشت جبهه خود منتقل کند.

این درحالی است که عناصر تکفیری وابسته به داعش برای چهارمین بار متوالی از تسلط بر کوی «الجمرک» در شمال شهر عین العرب ناکام ماندند، تا در مقابل مبارزان کُرد در عملیاتی دقیق و کیفی که در مناطق میان دو روستای «بیندر» و «سوسانه» در عمق ریف غرب عین العرب به اجرا گذاشتند، 2 دستگاه خودرو حامل تجهیزات نظامی داعش در این منطقه را هدف گرفته و به همراه تجهیزات آن منهدم کردند.

 
کشته‌های داعش در عین العرب


براساس گزارش‌ منابع خبری کُردها ظرف 40 روزی که از حمله گروه تروریستی تکفیری داعش به شهر عین العرب با هدف تصرف آن می‌گذرد، بیش از 815 نفر در جریان درگیری‌های رخ داده کشته شدند که بیش از نیمی از آنها از عناصر تکفیری داعش هستند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها