امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۹:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121608
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، آلبوم«مسیحا» در دو سی دی به آهنگسازی و تنظیم بهرام خانی ضبط شده است. این اثر، جنبه روایی دارد و در آن از اشعار شاعرانی ...

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، آلبوم«مسیحا» در دو سی دی به آهنگسازی و تنظیم بهرام خانی ضبط شده است. این اثر، جنبه روایی دارد و در آن از اشعار شاعرانی چون حافظ استفاده شده است.

این اثر به نوعی، مستند تاریخی محسوب می‌شود که از منظرهای روایتی بی‌شباهت به «خسرو و شیرین» و «لیلی و مجنون» نیست. قطعات آلبوم«مسیحا» با ارکستر بزرگ سازهای زهی ایرانی اجرا شده و در کنار این سازها، رنگ جدیدی از سازهای کوبه ای مانند«کوزه» و برخی سازهای کوبه‌ای که در موسیقی مقامی دیده می‌شود به کار گرفته شده است.

این آلبوم 28 قطعه دارد که از میان این قطعات می‌توان به «مسیحا»، «مقام فنا»، «باد صبا»، «رویا»، «دل آرام»، «خرامان»، «درد پنهان»، «حریم حرم» و «شاهد ازل» اشاره کرد.

از حسام‌الدین سراج تاکنون آلبوم‌های «نینوا 1» ،«نینوا 2»، «باغ ارغوان»، «وصل مستان»، «شمس الضحی»، «یاد یار»، «آفاق عشق نظامی (خسرو شیرین، لیلی مجنون)»، «طریقت عشق»، «آینه رو»، «دل آرا»، «بی‌نشان»، «نگاه آسمانی»، «نرگس مست»، «بوی بهشت»، «شرح فراق»، «شهر آشنایی»، «رویای وصل»، «نازنین یار»، «وداع»، «نازنین یار»، «عشق و مستی»، «ماه نو»، «آئینه و آه»، «قصه گیسو»، «جام الست»، «راه بی‌نهایت» و «خوشا سرو» منتشر شده است.

بر اساس این گزارش، آلبوم تازه حسام‌الدین سراج با عنوان «مسیحا» به همت مرکز موسیقی حوزه هنری منتشر و روانه بازار موسیقی شده است.
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها