امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۷:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121609
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 67
همایون امیرزاده مشاور علمی، فرهنگی و مدیریتی معاون فرهنگی وزارت ارشاد در گفت و گو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ...

همایون امیرزاده مشاور علمی، فرهنگی و مدیریتی معاون فرهنگی وزارت ارشاد در گفت و گو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون نشست تخصصی معاونت فرهنگی در تبریز و مهمترین مصوبات ان اظهار داشت: تشکیل جلسه تخصصی یکی از دغدغه‌های معاونت فرهنگی بود تا سطح تعاملات را بر اساس وظایف ذاتی در استان‌ها تقویت کند.

وی گفت: نشست تبریز کاربردی و کارشناسی بود که پس از دو ماه جمع‌بندی نقطه نظرات مدیران و شکل گیری 4 کارگروه این فرصت را در اختیار معاونت و استان‌ها قرار داد تا طیفی از مطالبات دو طرفه در فضایی کارشناسی بررسی شود و نقطه نظرات اخذ گردد.

به گفته این مشاور معاونت، بر این اساس 116 مصوبه داشتیم که بر اساس تاکید معاون فرهنگی بنا شد این موارد در دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت ارشاد بررسی و ویرایش اولیه بر آن انجام شود و اگر لازم بود نظرات مدیران و  نظرات دبیران و رؤسای کارگروه‌ها اخذ شود. از این رو این دفتر 10 روز زمان دارد تا ویرایش را انجام و نتیجه را اطلاع دهد. از این رو این موارد مبنای انجام امور در ادارات خواهد بود.

امیرزاده در ادامه پیرامون اینکه بیشترین مصوبات در چه بخش‌هایی است، عنوان کرد: به ترتیب: استان‌های مرزی و کارگروه چاپ بیشترین مصوبات را دارند، پس از آن جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها و کاگروه‌ نشر به ترتیب دیگر مصوبات را معطوف به خود دارند.

این مشاور معاون فرهنگی در پاسخ به اینکه در بخش واسپاری‌ها مصوبات به چه شکل بوده، افزود: در حوزه واسپاری‌ها هم اقدامات خوبی صورت گرفت، برخی ناظر بر تدوین آئین نامه‌هاست  که ان‌شاء‌الله اطلاع رسانی خواهد شد.

وی اضافه کرد: اجماع کلی پیرامون واسپاری تمدید پروانه‌های نشر به استان‌ها داشتیم، بنابراین این وظیفه معاونت به استان‌ها واگذار شد. البته آئین نامه های مربوط هم باید نوشته شود و پس از تصویب آئین نامه‌ها قابلیت اجرا دارد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها