امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۸:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121610
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بیست‌وچهارمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی شب گذشته سوم آبان ماه در محل ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بیست‌وچهارمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی شب گذشته سوم آبان ماه در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

در این جلسه نحوه ساماندهی صدور مجوز و نظارت بر مؤسسات قرآنی و اساسنامه اتحادیه مدغم تشکل‌ها و مؤسسات قرآنی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

هیأت رسیدگی به امور اتحادیه مدغم تشکیل می‌شود

حجت‌الاسلام «حسین کوششی» مدیر عامل اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به مصوبات این جلسه، اظهار داشت: در این جلسه مصوباتی در ارتباط با ادغام دو اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی و تشکل‌های قرآنی صورت گرفت و طرحی که در جلسات قبلی بررسی می‌شد پس از اصلاحاتی به تصویب رسید.

وی به تشکیل هیأت رسیدگی به امور مؤسسات و تشکل‌های قرآنی اشاره کرد و افزود: هیأت رسیدگی به امور اتحادیه مدغم در دبیرخانه اتحادیه مدغم تشکیل خواهد شد که در جلسه شب گذشته اعضای این هیأت نیز معرفی شدند.

اعضای هیأت رسیدگی به اتحادیه معرفی شدند/ 9 نفر به فعالیت‌ها رسیدگی می‌کنند

حجت‌الاسلام کوششی درباره اعضای این هیأت، افزود: دو نماینده از سازمان تبلیغات اسلامی(رئیس سازمان دارالقرآن و مسئول امور مؤسسات قرآنی سازمان دارالقرآن)، دو نماینده از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی(معاون قرآنی وزیر ارشاد، مسئول امور قرآنی معاونت قرآن و عترت ارشاد)، یک نماینده از اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور، یک نماینده از اتحادیه تشکل‌های قرآنی، یک نماینده از سازمان اوقاف و امورخیریه، یک نماینده از شورای توسعه فرهنگ قرآنی و یک نماینده از حوزه علمیه کشور به عنوان اعضای هیأت رسیدگی به امور اتحادیه و مؤسسات قرآنی معرفی شدند.

مدیر عامل اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور تصریح کرد: در این جلسه تشکیل دبیرخانه هیئت رسیدگی در اتحادیه مدغم نیز به تصویب رسید که بر اساس آن اساسنامه واحد در دبیرخانه اتحادیه مدغم مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

صدور مجوز مؤسسات قرآنی با 2 امضا در اتحادیه مدغم

وی با بیان اینکه از این پس مجوزهای مؤسسات قرآنی با دو امضا صادر می‌شود، خاطر نشان کرد: پس از تشکیل اتحادیه مدغم تمامی مجوزهای مؤسسات قرآنی با امضای معاون قرآنی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان دارالقرآن صادر خواهد شد.

حجت‌الاسلام کوششی با اشاره به اینکه تمامی فعالیت‌های قرآنی مؤسسات به صورت هماهنگ از سوی دبیرخانه اتحادیه مدغم رصد می‌شود، ادامه داد: بر اساس مصوبه اتحادیه مدغم، نظارت و حمایت از مؤسسات قرآنی از طریق دبیرخانه اتحادیه مدغم و به صورت متمرکز صورت می‌گیرد.

مدیر عامل اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور به دیگر مصوبات این جلسه اشاره کرد و گفت: اتحادیه مؤسسات قرآنی در بسیاری از استان‌های کشور اتحادیه استانی دارند به همین جهت در جلسه اخیر قرار شد تمامی تشکل‌های قرآنی در اتحادیه استانی مؤسسات قرآنی عضو شوند یعنی تشکل‌ها و مؤسسات قرآنی عضو اتحادیه واحد می‌شوند.
انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها