امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۸:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121611
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 176
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کارکرد مسجد در اسلام فراتر از آن چیزی است که در دیگر ادیان برای معابد و ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کارکرد مسجد در اسلام فراتر از آن چیزی است که در دیگر ادیان برای معابد و صومعه‌ها و در مجموع، مکان‌های مقدس خود در نظر می‌گیرند؛ به عبارت دیگر مسجد تنها جایگاه نیایش و عبادت مسلمانان نیست بلکه مکانی است برای اجتماعات مهم اسلامی، سخنرانی های عمومی، فضایی برای تفکر و تعبد و هرآنچه مربوط به جنبه‌های معنوی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی یک فرد و جامعه اسلامی است.

هرچند در طول سالیان دراز پس از قرون نخستین اسلامی، کارکردهای اجتماعی مسجد کاهش یافت و در حال حاضر هم بسیاری از مساجد تنها در اوقات نماز به روی مردم باز هستند اما در سال های اخیر، فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد توانسته است تا حدی، بازگشت به اصل اولیه فلسفه مسجد را محقق ساخته و علاوه بر انجام فعالیت‌هایی در چارچوب‌های صحیح دینی، مکانی برای گرد هم آمدن نوجوانان و جوانان هم باشد چه اینکه جذب نسل جوان به سمت این پایگاه و خانه الهی، مانع از تاثیرگذاری شبکه های فاسد و کشاندن آنها به سمت مکان هایی که اگر ضررآفرین نباشند سودی هم ندارند می‌شود.

«آنچه به این خانه رواست» عنوان مستندی است که با استفاده از مصاحبه، تصاویر آرشیوی و مستند و گفت وگو با اهالی محل، متولیان و دست اندرکاران امر، سعی در معرفی یکی از مساجد فعال در این زمینه را دارد.

مسجد امام حسن(ع) در مشیریه تهران، محلی برای فعالیت های فرهنگی، آموزشی، تربیتی و مذهبی برای جوانان و نوجوانان شده است؛ کانون فرهنگی این مسجد به همت چند نفر جوان که مسجد محل درس خواندن آنها بوده شکل گرفته و بالیده است.

آنچه به این خانه رواست یکشنبه چهارم آبان ماه ساعت 19.30 از شبکه افق سیما پخش می شود.
 
انتهای پیام/  

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها