امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۱۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121619
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دویست‌وهشتمین نمایشگاه موزه عکسخانه‌شهر با عنوان عاشورا عکس های دیده نشده از مراسم عزاداری در دوره ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دویست‌وهشتمین نمایشگاه موزه عکسخانه‌شهر با عنوان عاشورا عکس های دیده نشده از مراسم عزاداری در دوره قاجار به همراه عکس های معاصر از آرشیو موزه عکسخانه شهر دوشنبه 5 آبان برگزار می شود.

تاریخ آدمی بستگی تام با میراث بشری دارد. بی هیچ تردیدی پیشینه جوامع را با میراث بر جای مانده از نیاکانش ارزیابی می کنند. هر ملتی در طول حیات خویش صاحب آیین ها و آداب جمعی است که رفته رفته و در طول تاریخ، پیدایش، پالایش و مدام توسط گروه های انسانی تجدید خلق می شود و حس هویت و زایش را برای شان به ارمغان آورده و تنوع فرهنگی را ترویج می کنند.

برگزاری آیین دسته جمعی سوگواری عاشورای حسینی (ع) یکی از همین آیین هاست که به ستایش از پایمردی و جوانمردی امام و یارانش که در دهم محرم سال 61 هجری توسط حکومتی ظالم به شهادت رسیدند به انجام می رسد.

سید محسن هاشمی 1386 موزه عکسخانه شهر به همین مناسبت 9 قطعه عکس دیده نشده از عزاداری محرم در دوره قاجار را به همراه منتخبی از عکس های عزاداری در دوره معاصر، از آرشیو موزه به نمایش می گذارد. علاقه مندان می‌توانند برای بازدید از 5 آبان تا 1 آذر 1393 در روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 13، 14 تا 17 و پنج شنبه‌ها 9 تا 13 به عکسخانه شهر مراجعه کنند.

موزه جمعه‌ها وتعطیلات رسمی تعطیل است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها