امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۷:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121622
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،حبیب ایل‌بیگی مدیرعامل انجمن سینمای جوان درباره‌ چگونگی برگزاری نخستین آفرینواره فیلم و عکس آیین آینه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،حبیب ایل‌بیگی مدیرعامل انجمن سینمای جوان درباره‌ چگونگی برگزاری نخستین آفرینواره فیلم و عکس آیین آینه گفت: نخستین آفرینواره فیلم و عکس با عنوان آیین آینه توسط انجمن سینمای جوانان استان زنجان باهمت و همکاری استانداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با موضوع آیین‌ها و مراسم عزاداری ماه محرم در استان زنجان و با تأکید بر دسته‌های عزاداری حسینیه اعظم و زینبیه اعظم از تاریخ 23 تا 28 دی‌ماه به مدت سه روز در شهر زنجان برگزار می‌شود.
وی افزود: اهداف این آفرینواره عبارت‌اند از ترویج و اشاعه فرهنگ حسینی با ابزار هنری فیلم، فیلم‌نامه و عکس؛ تأکید بر آموزه‌های انسانی مذهب شیعه و مرام و مسلک امام حسین (ع) و جایگاه و تأثیر آن حضرت بر زندگی و اندیشه بشر امروز؛ تثبیت جایگاه فیلم کوتاه در حوزه سینمای دینی و فیلم‌های آیینی و مذهبی و همچنین انعکاس اعتقادات، آیین و رسوم محرم در قاب تصویر و نوشتار.
مدیرعامل انجمن سینمای جوان با اشاره به بخش‌های مختلف آفرینواره آیین و آینه گفت: این مراسم در 3 بخش عکس، فیلم و فیلم‌نامه با موضوعات اقتصاد مقاومتی، فرهنگ و محرم؛ تکریم انسان، کرامت انسانی، حقوق شهروندی در مکتب اصیل حسینی؛ آیین و رسوم ملی استان در محرم؛ نظم، هم‌آوایی و هماهنگی در دسته‌جات حسینی؛ حجاب و عفاف در محرم؛ نمادها در محرم؛ تعزیه در محرم؛ رنگ در محرم؛ کودک و محرم؛ نذورات؛ اهدای خون؛ محرم، بهداشت و محیط‌زیست؛ محرم و امر به معروف و نهی از منکر؛ محرم و آسیب‌شناسی مداحی و عزاداری از منظر بزرگان و اندیشمندان اسلامی؛ محرم و آب؛ محرم قومیت‌ها و اقلیت‌های دینی؛ نماز ظهر عاشورا؛ محرم و آمیزه‌های اصیل آزادی و عدالت برگزار می‌شود.
حبیب ایل‌بیگی در خصوص زمان‌بندی اجرایی این آفرینواره تصریح کرد: از تاریخ 20 مهرماه فراخوان و جزئیات این آفرینواره به دفاتر سراسر انجمن اعلام‌شده است که به‌واسطه‌ی آن 23 گروه فیلم‌سازی از 14 شهر کشور در تاریخ 10 الی 14 آبان مصادف با 7 الی 11 محرم در شهر زنجان حضور خواهند داشت.
این آفرینواره با همکاری تمامی نهادهای دولتی و فرهنگی شهر زنجان جهت فراهم کردن مقدمات فیلم‌برداری و عکاسی هنرمندان و فیلم‌سازان حاضر در برنامه برگزار خواهد شد.
هنرمندان می‌توانند آثار تهیه‌شده در این آفرینواره را در قالب فیلم کوتاه، عکس و فیلم‌نامه تا تاریخ 5 آذرماه بعد از ثبت‌نام در وب‌سایت انجمن سینمای جوانان ایران به دبیرخانه‌ آفرینواره ارسال کنند.
اسامی آثار پذیرفته‌شده بعد از مراحل انتخاب در تاریخ 15 دی‌ماه اعلام خواهد شد. زمان‌بندی برگزاری آفرینواره نیز از تاریخ 26 الی 28 دی‌ماه در شهر زنجان خواهد بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها