امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121623
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در ابتدای آغاز روز چهارم مرحله دوم مسابقه بازیگری، پس از ورود داوران دکتر علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در ابتدای آغاز روز چهارم مرحله دوم مسابقه بازیگری، پس از ورود داوران دکتر علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به صحنه دعوت شد و گفت: من برای صحبت کردن نیامده ام بلکه خواستم در این جلسه حضور پیدا کنم تا از نزدیک با تلاشی که صورت می‌گیرد، آشنا شوم و این حرکت بسیار ارزنده است. کارگردان برنامه کاری مهم انجام داد و به نظر من برگزاری مسابقه "ستاره بیست" کاری بسیار شگفت انگیز است. ما کشوری هستیم که افتخار داریم سابقه فرهنگ و تمدن طولانی ای داریم که البته همه به آن معترض هستند.
وی افزود: در اشعار نیز آمده که هنر نزد ایرانیان است و بس. البته ممکن است اینگونه نباشد، اما ایرانیان را همواره به عنوان هنرمندان می‌شناسند و ما ریشه‌های مختلف هنری داریم که یکی از آنها سینما و بازیگری است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌تاکید کرد: خوشبختانه از آغاز انقلاب ما در این حوزه در حال تحول بودیم و اینک سینمای ایران در دنیا شناخته شده است.
جنتی ادامه داد: بسیاری از فیلم‌های سینمایی ما در کشورهای دنیا به خوبی شناخته شده اند و در همه حوزه‌های هنر که مطالعه می‌کنیم، تعدادی شخصیت برجسته حضور دارند که نخبگان هر حوزه هستند.

وزیر ارشاد افزود: در حوزه شعر هزاران نفر آمدند، اما فقط یکی فردوسی شد. از بین آن همه نفر تنها حافظ، سعدی و رودکی تاکنون بدریادها مانده اند و جزو افتخارات این کشور هستند و چهره‌های ماندگار دنیا به حساب می‌آیند. در حوزه‌های هنری دیگر هم همین گونه است. ما چهره‌های بسیاری می‌بینیم که سال‌ها کار و تلاش کردند، آموزش دیدند و نهایتا توانسته اند تاکنون خودشان را نشان دهند.
وی درباره مسابقه "ستاره 20" اظهار کرد: کارگردان و تهیه کننده مسابقه بازیگری و سایر همکاران آنها بیشتر برای من امری شنیدنی بود و باور نمی‌کردم یک بخش غیردولتی در این زمینه احساس مسئولیت کند و مسابقه ای عظیم ترتیب دهند که از بین بی‌شمار علاقه‌مندان به بازیگری، افرادی را که استعداد بیشتری دارند انتخاب کنند.
جنتی ادامه داد: روزی که با طرح "ستاره 20" آشنا شدم آن را کاری ارزنده دیدم در حالی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ باید وارد این عرصه شود، افرادی مسئول و مسئولیت پذیر این کار را شروع کرده اند و فعالیتشان ارزنده و قابل توجه است.
وزیر ارشاد خطاب به شرکت کنندگان در سالن گفت: امیدوارم همه در این داوری مورد قبول باشید و کارت سبز بگیرید این کار را هم ادامه بدهید و در آینده ای نه چندان دور شاهد بازی‌های خوب شما در آثار هنری باشیم و فیلم‌های شما در صحنه‌های جهانی مورد توجه مردم دنیا قرار بگیرد.
وی در این برنامه اعلام کرد: لازم می‌دانم از همه دست اندرکاران که برای برنامه ریزی تلاش کرده اند و داورانی که همکاری صمیمانه ای داشتند، سپاسگزاری کنم.
در ادامه، مجری برنامه از جنتی قول گرفت که 20 نفر منتخب در یک سریال حضور داشته باشند یا 10 فیلم سینمایی ساخته شود که این ستاره‌ها در آنها بازی کنند.
وزیر ارشاد هم به شوخی گفت: 50 درصد این موضوع که طرف شما بود، حل شد، قسمتی که به من مربوط است هم وقتی دقیقا از خواسته شما مطلع شوم از آن حمایت خواهم کرد.
در ادامه، چند تن از شرک‌کنندگان روی صحنه آمدند. یکی از آنها پسر جوانی به نام بهنام سرلک بود که گرچه تلاش می‌کرد. مردی که لباس‌هایی شبیه جاهل‌های اول انقلاب پوشیده بود و حدودا 40 سال سن داشت و مرد دیگری که به نظر 60 ساله می‌رسید نیز شانس خود را امتحان کردند و هر دو مثل شرکت‌کننده‌های قبلی کارت قرمز گرفتند.
پس از این وزیر ارشاد برای بازدید از بخش‌های مختلف استودیو که در سالن سبز محیط زیست پارک پردیسان واقع شده بود برخاست و مسئولان برنامه بخش‌های مختلف را به وی نشان دادند از جمله بخشی که داوران دیگر مسابقه از جمله پژمان بازغی و رضا رویگری در آن از داوطلبانی که کارت زرد گرفته بودند، امتحان می‌گرفتند.
فریبا کوثری، بازیگر سینما و تلویزیون دیگر داور این مسابقه بود که در این محل حضور داشت و در سخنانی خطاب به جنتی گفت: امیدوارم ستاره‌های بعد از ما حداقل شرایط مناسبی داشته باشند، همانطور که شرایط آقای رویگری را دیدیم ما هم جوانی‌مان را پای این کار گذاشته ایم و حتی بیش از بودن با خانواده‌هایمان سر کار هستیم. بارها پیش می‌آید نیمه‌شب برای بازی آفیش شویم، اما هیچ پشتوانه ای نداریم من از شما صادقانه نه به عنوان هنرمند بلکه به عنوان یک شهروند می‌خواهم در این زمینه دقت کنید.
در ادامه مقانلو نیز با بیان اینکه جامعه هنری نیاز دارد نیروی جوانی به آن تزریق شود از وزیر ارشاد خواست از طرح «ستاره 20» حمایت کند.
همچنین‌هائده حائری نیز از اینکه افرادی با سنین بالاتر می‌توانند در مسابقه شرکت کنند، ابراز امیدواری و اعلام کرد اگر حمایت‌های وزارت ارشاد باشد این پروژه می‌تواند به ثمر برسد.
علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پشت صحنه مسابقه بازیگری ستاره ۲۰ درباره این مسابقه گفت: برنامه ستاره ۲۰ به وسیله یک بخش غیردولتی انجام می‌شود و از بین ۲۵ هزار نفری که برای بازیگری استعداد دارند و نخبه هستند و داوطلب بازیگری بودند آمده‌اند و مورد آزمایش قرار گرفته‌اند و از میان آنها ۶ هزار نفر انتخاب شدند و به تدریج افراد غربال می‌شوند و از میان همه آنها ۲۰ نفر که ستاره این مجموعه هستند و بیشترین استعداد را در بازیگری دارند انتخاب می‌شوند تا آموزش‌های لازم را در زمینه بازیگری ببینند.
وی با ارزشمند خواندن این کار عنوان کرد: این کار بسیار ارزشمندی است که یک بخش غیردولتی انجام می‌دهد به جای اینکه افراد به صورت بی‌برنامه و با رابطه بازیگری را شروع کنند و بدون استعداد وارد این حرفه شوند، در این مسابقه استعدادیابی و آموزش با برنامه انجام می‌شود و در نتیجه کسانی که در این میدان ستاره می‌شوند، افراد برجسته‌ای هستند که در حوزه سینما می‌توانند کارهای بزرگی انجام دهند. این نسل حاضر ما در سینما و تلویزیون نخبگانی از میان صدها نفری هستند که وارد این حرفه شدند و البته بخشی از آن براساس علایق خودشان بوده است و قرار است هر سال مسابقه ۲۰ ستاره از مجموعه داوطلبان افرادی را برای بازیگری انتخاب کند.
وزیر فرهنگ و ارشاد با تاکید بر حمایت این مسابقه گفت: ما حتما از این پروژه حمایت می‌کنیم و یکی از وظایف اصلی ماست که از افرادی که وارد حوزه سینما و تئاتر می‌شوند کمک کنیم تا بتوانیم استعدادشان را شکوفا کنیم.
نسرین مقانلو یکی از داوران مسابقه بازیگری ستاره ۲۰ خطاب به وزیر ارشاد گفت: هنرمندان واقعی کشور ما کم شده‌اند و نیازمند حضور هنرمندان جوان هستیم. البته این امکان نیز وجود دارد که برای خوانندگی از مردم استفاده کنیم.
هایده حائری به عنوان یکی دیگر از داوران یادآور شد: یکی از علت‌های موفقیت این پروژه حضور افراد حرفه‌ای است و خانم ثمرقندی به عنوان طراح و کارگردان نهایت تلاش خود را انجام داده و دغدغه ایشان و گروه جوانان است. حمایت‌های شما به مراتب می‌تواند پروژه را با موفقیت همراه کند. مردم به خوبی شما را می‌شناسند و می‌دانند که نگاه چه کسی باز است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها