امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۶:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121626
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مدیر شبکه اول سیما در حاشیه مراسم اهدای پرچم مطهر سیدالشهدا به برنامه آفتاب شرقی گفت: ما سالاهاست که ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مدیر شبکه اول سیما در حاشیه مراسم اهدای پرچم مطهر سیدالشهدا به برنامه آفتاب شرقی گفت: ما سالاهاست که شاهد اهدای پرچم بارگاه امام حسین علیه‌السلام به نهادهای مختلف فرهنگی کشور اهدا می‌شود و ما هم در شبکه آرزو داشتیم و هم درخواست کرده بودیم تا پرچم بارگاه امام حسین (ع) به رسانه ملی اهدا شود که پس از موافقت امروز که مصادف با اولین روز از ماه محرم است این درخواست عملی شد و پرچم قبه امام حسین (ع) به نمایندگی از شبکه یک سیما به برنامه آفتاب شرقی اهدا و رونمایی شد.

مهدی فرجی با تشکر از علامه کربلایی تولیت آستان مقدس اباعبدالله الحسین (ع)  تصریح کرد: برای ما و بینندگان وجود پرچم متبرک سیدالشهدا همان حس و حال حضور در کربلا را دارد و هیچ فرقی ندارد بطوریکه در زمان رونمایی از این پرچم شور و حال عجیبی در استودیوی برنامه آفتاب شرقی ایجاد شد که انگاری در خود حرم امام حسین علیه السلام قرار داشتند. او درباره پیام فرهنگی اهدای پرچم سیدالشهدا به شبکه یک هم گفت: انتقال فرهنگ حسینی می تواند موجب رستگاری مسلمانان و مظلومین شود و آن چیزی که موجب نگرانی کشورهای استعمارگر و به اصطلاح لیبرال شده است همین انتقال فرهنگ ایثارگری و ظلم ستیزی حسینی است. این پرچم به همراه خودش فرهنگ امام حسین و پیام قیام عاشورا را که مقاومت در برابر ظالمان هست منتقل می کند همان چیزی که ما بعنوان بیداری اسلامی چند سالی است که در کشورهای مختلف جهان رخ داد و دیدیم که تا چه اندازه کشورهای استکبارگر جهان را به وحشت انداخت.

مدیرشبکه یک سیما در واکنش به خبر اهدای پرچم بارگاه ملکوتی ابالفضل العباس در محرم سال آینده به این شبکه با ابراز خشنودی از این اتفاق تصریح کرد: ایرانیان به حضرت عباس(ع) ارادت و علاقه ویژه ای دارند و بی صبرانه منتظریم تا میزبان پرچم متبرک باب الحوائج ابالفضل العباس باشیم.

مهدی فرجی همچنین گفت: در فاصله شب تا صبح که برنامه‌های کمتری داریم این پرچم به برخی هیأت‌ها و مساجد تهران منتقل می‌شود تا عزاداران حسینی هم از آن بهره ببرند.مدیرشبکه یک سیما در بخشی از سخنانش گفت: خدا را قسم می‌دهم به خون امام حسین (ع) که فتنه را از اسلام دور کند و مردم عراق نیز از جنگ‌های متعدد نجات پیدا کنند.

مدیرگروه معارف شبکه یک نیز در این مراسم گفت: با توفیق الهی امروز و همزمان با نخستین روز از ماه محرم پرچم متبرک گنبد مطهر اباعبدالله الحسین در برنامه آفتاب شرقی به مهدی فرجی مدیر شبکه یک سیما اهدا شد.
مصطفی توکلیان افزود: این پرچم قرار است تا پایان ماه محرم در برنامه آفتاب شرقی نصب می شود تا بینندگان و ارادتمندان به سیدالشهدا هم بهره معنوی ببرند و هم موجب شور و حرارت حسینی در میان مردم شود. او افزود: الحمدلله شور و استقبال بینندگان امروز و همزمان با رونمایی از پرچم قبه امام حسین (ع) موجب شد تا حسین عبدالامیرالاسلامی، معاون امور بین الملل حرم امام حسین(ع)  اعلام کند که در محرم سال آینده پرچم مطهر حضرت ابالفضل العباس را به شبکه یک سیما اهدا خواهد شد.
*اهدای پرچم حسینی به کشورهای مختلف

معاون امور بین الملل حرم امام حسین(ع) هم در حاشیه این مراسم درخصوص اهدای این پرچم به شبکه یک سیما گفت: این پرچم روی قبه‌ای است که از داخل حرم مطهر حضرت امام حسین (ع) مشخص است. هر دو هفته یک بار این پرچم عوض می‌شود و به یکی از کشورها اهدا خواهد شد تا نور آن همه مردم را در برگیرد.
حسین عبدالامیر الاسلامی افزود: آستان مقدس حسینی از چهار سال پیش تاکنون مبادرت به اتنقال پرچم حرم حسین و حرم عباسی برای ارادتمندان اهل بیت کرده مخصوصا برای کسانی که موفق نمی شوند به زیارت کربلا مشرف بشوند و این حرکت فرهنگی از چهار سال قبل با یک پرچم آغاز شد و بحمدالله ما امسال موفق شدیم که از مجموع تعداد اندکی از پرچم های حرم مطهر امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) 10 پرچم را به ایران اسلامی منتقل کنیم که هشت پرچم حسینی و دو پرچم حرم حضرت عباس است.
وی تصریح کرد: حرم آستان مقدس حسینی و عباسی با هدف ترویج فرهنگ حسینی این کار را انجام می دهد و این پرچم نشانه‌ای از صلح جویی و برادری بین همه مسلمانان عالم است چرا که همه مسلمین به اولاد نبی مکرم اسلام (ص) احترام می‌گذارند و آنها را تعظیم می‌دارند.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار