امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۱۲:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121627
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام «حمید محمدی» نایب‌رئیس و دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی، عصر امروز طی

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام «حمید محمدی» نایب‌رئیس و دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی، عصر امروز طی نشستی خبری در محل شورا به تشریح مصوبات بیست و چهارمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی پرداخت.

به گفته وی تصویب آئین‌نامه هیئت رسیدگی به امور مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت کشور، تصویب تمرکز سیاست‌گذاری در تمامی امور قرآنی کشور و مباحث بودجه‌ای آن و عدم ورود مستقل دستگاه‌های قرآنی به این موضوع و همچنین اختصاص 5 درصد از بودجه اعتبارات اجرای منشور توسعه فرهنگ قرآنی در سال 93 به شوراهای استانی از جمله مصوبات مهم جلسه اخیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی بوده است.

صدور مجوز، نظارت و حمایت از مؤسسات قرآنی تحت لوای اتحادیه واحد

حجت‌الاسلام محمدی اقدام برای ادغام دو اتحادیه قرآنی کشور را پاسخی مثبت به مقام معظم رهبری مبنی بر احیای نقش مردم در حوزه فعالیت‌های قرآنی دانست و ضمن اعلام خبر برگزاری جشن تشکیل اتحادیه واحد قرآنی در روز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: ادغام این دو اتحادیه یکی از دستاوردهای مهم منشور توسعه قرآنی در زمینه هماهنگ‌سازی فعالیت‌های قرآنی است.

وی با اشاره به استقرار دبیرخانه هیئت رسیدگی به امور مؤسسات قرآنی در اتحادیه واحد گفت: تا اطلاع ثانوی و تصویب اساسنامه اتحادیه واحد که آخرین مهلت آن سوم بهمن ماه امسال خواهد بود؛ دبیرخانه این هیأت در دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی استقرار خواهد داشت.

محمدی از افزایش تعداد اعضای این هیأت به 9 نفر خبر داد و در ادامه افزود: پیش از این هفت نفر شامل معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد، رئیس سازمان درالقرآن الکریم دو نفر از مدیران برجسته هر یک از این دستگاه‌ها، دو نفر از طرف اتحادیه‌های قرآنی کشور و یک نفر هم دبیر شورای توسعه و یا نماینده تام‌الاختیار او عضو این هیئت بودند که افزودن نماینده سازمان اوقاف و امور خیریه و یک نفر نماینده مراکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران و برادران به این جمع از مصوبات شب گذشته شورای توسعه فرهنگ قرآنی بود که مجموع نفرات هیأت رسیدگی به امور مؤسسات قرآنی را به 9 نفر افزایش داد.

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی از انتخاب وزارت ارشاد به عنوان رئیس این هیئت و سازمان تبلیغات به عنوان نائب رئیس آن خبر داد و گفت: از این پس مجوز فعالیت مؤسسات قرآنی نیز با امضای مسئولان این دو نهاد صورت خواهد گرفت.

تمام استان‌های کشور بودجه قرآنی خواهند گرفت

حجت‌الاسلام محمدی از اختصاص 5 درصد از اعتبارات اجرای منشور توسعه فرهنگ قرآنی در سال 93 به تمامی استان‌های کشور خبر داد و در این باره گفت: هر دستگاهی که طرح قرآنی ارائه کند باید معادل بودجه درخواستی خود آورده داشته باشد تا بودجه مذکور به آن تعلق بگیرد.

وی با اشاره به اینکه دستگاه‌ها خودشان بودجه‌هایی برای فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی دارند این طرح را فرصتی برای جذب آن بودجه‌ها به فعالیت‌های قرآنی دانست و در این باره تصریح کرد: ما فکر می‌کنیم چند برابر بودجه‌ای که ما پرداخت می‌کنیم از داخل خود استان‌ها به این بودجه ملحق شود.

وی از ائمه جمعه و استانداران که به ترتیب، رئیس و نائب رئیس شوراهای هماهنگی فعالیت‌های قرآنی استان‌ها هستند خواست تا با تشکیل منظم شوراها و حضور فعال در آنها از حرکت‌های موازی و خنثی‌کننده دستگاه‌ها جلوگیری کنند و زمینه را برای صیانت جوانان و آحاد جامعه از طریق برنامه‌های قرآنی فراهم آورند.

انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار