امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121632
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همایش توجیهی مبلغان دانش‌آموزی، شب گذشته با حضور نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همایش توجیهی مبلغان دانش‌آموزی، شب گذشته با حضور نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان به کوشش مرکز فرهنگی تبلیغی آینده‌سازان برگزار شد.

در این همایش که با حضور جمعی از مسئولان تبلیغی کشور برگزار شد، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری، با اظهار خوشحالی از توفیق حضور در این جمع، سنگینی مسئولیت مبلغان در این زمینه را یادآور شده و گفت: افتخار حضور در شبکه کفالت و هدایت، افتخار بزرگی است که دوستان حاضر بحمدالله به آن نائل آمده‌اند.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ضمن اشاره به دستاوردهای متفکران اسلامی، دستیابی به یک نگاه و دستگاه فکری را از ضروریات مورد نیاز طلاب دانسته و ابراز داشت: اگر ما به این دستگاه فکری مجهز شویم، امکان ارائه یافته‌های محتوایی با استفاده از توانایی‌ها و مهارت‌ها و مخاطب‌شناسی فراهم می‌شود.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد، با بیان اینکه توجه به خودسازی را یکی از لوازم ضروری برای فعالیت‌های تبلیغی است، عنوان کرد: برای دستیابی به این هدف باید ارتباط خود را با پروردگار متعال، روان، صمیمی، عمیق، دائمی، جاری و فعال کنید و راه میان‌بری که اساتید در این زمینه معرفی کرده‌اند، استفاده از فرصت سحر است.

حاج علی اکبری تصریح کرد: بهترین مخاطب برای پیام‌های مبلغان، نوجوانان و دانش‌آموزان است که مهیا بودن برای امر تبلیغ دانش‌آموزی یکی از امور بسیار مهم به شمار می‌رود و توسل، تضرع و دریافت اذن برای چنین فعالیت‌هایی بسیار ضروری است، زیرا مخاطبان شما نیز بسیار ویژه هستند. برداشت‌های آنها قبل از کلام شما از حضور شما، منش شما و روح شما است و قبل از اینکه شما لب باز کنید آنها در حال برداشت از شما هستند و برای چنین مخاطبانی باید بسیار مهیا بود.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان بیان داشت: کار شما کار پر ارزشی است؛ بهترین پیام برای بهترین مخاطب و ان‌شاءالله که شما نیز بهترین پیام رسان باشید. سعی کنید در هر دیداری ضمن مطالعه و مهیا بودن، با توسل به حضرت ولی عصر (عج) حضور پیدا کنید. ان‌شاءالله خداوند شما را وسیله برای آینده سازی نوجوانان قرار دهد.

در ابتدای این همایش حجت‌الاسلام جلالی مدیر مرکز فرهنگی تبلیغی آینده‌سازان ضمن خیر مقدم به طلاب شرکت کننده در این همایش، به فعالیت‌های این مرکز در حوزه تبلیغ دانش‌آموزی اشاره کرده و به تشریح جزئیات برنامه های تبلیغی دهه اول محرم الحرام 1436 پرداخت.

در بخش دیگری از این همایش حجت‌السلام کفیل، مدیر ستاد اقامه نماز دقایقی به ضرورت طرح بحث نماز در مدارس پرداخت. همچنین یکی از کارشناسان ارشد مسائل خاورمیانه نیز در جمع مبلغان مرکز فرهنگی تبلیغی آینده‌سازان به تشریح آخرین وضعیت سیاسی منطقه پرداخت.

این همایش با ذکر توسل به محضر اباعبدالله الحسین7 به کار خود پایان داد.

براساس این گزارش، مرکز فرهنگی تبلیغی آینده‌سازان در دهه اول محرم سال جاری به اعزام بیش از 300 مبلغ دانش‌آموزی برادر و خواهر به مدارس سراسر کشور اقدام کرده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها