امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۵:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121644
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۳۱
تعداد بازدید: 113
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بجنورد، ناصر سراج در حاشیه نشست با کارکنان بازرسی خراسان شمالی، خبرنگاران فارس و صدا و سیما با اشاره ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بجنورد، ناصر سراج در حاشیه نشست با کارکنان بازرسی خراسان شمالی، خبرنگاران فارس و صدا و سیما با اشاره به مشکل معوقات بانکی اظهار کرد: اکنون بخش زیادی از منابع بانکی به صورت معوقه است که در این زمینه نسبت به وصول این معوقات با همکاری بانک‌ها اقدام خواهد شد.

وی، میزان معوقات بانکی در کشور را برشمرد و ادامه داد: در این راستا باید وضعیت معوقات بانکی تعیین تکلیف شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور همچنین موضوع معوقات بانکی را در دستور کار مبارزه با فساد عنوان کرد و متذکر شد: سازمان بازرسی به معوقات بانکی اهمیت ویژه‌ای می‌دهد و بازگشت منابع اثرات زیادی به سیستم بانکی و اقتصاد دارد.

سراج با اشاره به حادثه اسید پاشی در اصفهان، یادآور شد: دستگاه قضایی با حساسیت ویژه‌ای این موضوع را پیگیری می‌کند.

به گفته وی عامل و یا عاملان این اسیدپاشی‌ها در این شهر به دلیل انجام این عمل مجرمانه باید به اشد مجازات قانونی محکوم شوند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در ادامه با برشمردن قانون تشکیلات این سازمان، عنوان داشت: بازرسی به منظور نظارت بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین در دستگاه‌های اداری و بر اساس اصل 174 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، تشکیل شده است.

این مسئول تشریح کرد: بر همین اساس سازمانی به نام سازمان بازرسی کل کشور زیر نظر قوه قضائیه و با اختیارات و وظایف مندرج در قانون تشکیل شده است.

سراج در پایان با یادآوری اینکه وظایف سازمان بازرسی کل کشور در قالب فعالیت‌های منظم و هدف دار براساس مأموریت قانونی سازمان نسبت به نظارت و بازرسی از دستگاه‌های مشمول بازرسی، در قالب سه نوع بازرسی مستمر، فوق‌العاده و موردی انجام می‌شود، عنوان داشت: این سازمان در اجرای مأموریت‌های خود به مسئله پیشگیری هم توجه دارد و تذکرات لازم را به مدیران برای جلوگیری از تخلف ارائه می‌کند.

انتهای پیام/63002/ذ/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار