امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۹:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121647
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۳۱
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرنگار فارس،ْ فرهادی با اشاره به حمایت شهرداری منطقه 14 از کاوش باستان شناسان در مسجد بقیه الله اظهار داشت: مسجد بقیه الله در محله دولاب، ...

به گزارش خبرنگار فارس،ْ فرهادی با اشاره به حمایت شهرداری منطقه 14 از کاوش باستان شناسان در مسجد بقیه الله اظهار داشت: مسجد بقیه الله در محله دولاب، یکی از قدیمی ترین مکانهای کهن شهر تهران دارای پیشینه و قدمتی تاریخی است که قرار است تا پس از انجام کاوشهای 20 روزه در این مسجد وکشف اسرار آن، کار مرمت و حفاظت آن با حمایت شهرداری منطقه 14 انجام گیرد.

وی همچنین با تاکید بر این مطلب که این مسجد دارای پنجره های فلزی معمولی است، خاطرنشان ساخت: ، جرزها، پوشش، طاق و قوس‌های آن قدمتی دیرینه دارند که به زودی در فهرست میراث ملی ایران ثبت و حریم منظری آن نیز باید هر چه زودتر تهیه شود زیرا ابنیه بسیاری در اطراف آن ساخته شده و ماشین‌ها در نزدیکی این بنا حرکت می‌کنند.

شهردار منطقه 14 تصریح کرد: 20 روز است که کاوش‌ها در مسجد کوچک دولاب با معماری و پوشش چهار بخشی و ظاهری متفاوت از دوره معماری قاجاری و صفوی در حال انجام شدن است.

فرهادی در پایان افزود: مسجد جامع دولاب که در حال حاضر به آن بقیه الله گفته می‌شود، در انتهای شمالی خیابان سادات در محله دولاب نزدیک به میدان قیاسی ( آیت الله سعیدی) قرار دارد.

شایان ذکر است؛ در مرحله نخست کاوشهای باستان شناسی در این مسجد، آثار باستانی از جمله سفالینه و سکه های تاریخی کشف شد و جهت تاریخ گذاری و مرمت در حال بررسی است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها