امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12165
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» سید محمد یاراحمدیان در نشست خبری در محل مجمع عالی نمایندگان کارگران با اشاره برگزاری یکصدو دومین ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» سید محمد یاراحمدیان در نشست خبری در محل مجمع عالی نمایندگان کارگران با اشاره برگزاری یکصدو دومین اجلاس سازمان جهانی کار اظهارداشت: این اجلاس از 15 الی 30 خرداد ماه در شهر ژنو برگزار می‌شود و نمایندگان تشکل‌های کارگری در آن حضور خواهند یافت.

رئیس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور افزود: در حاشیه اجلاس امسال برنامه های متعددی از جمله مذاکره با همتایان خود و برخی پیگیری های حقوقی صورت خواهد گرفت.

این فعال کارگری با بیان اینکه نمایندگان اعزامی مجمع عالی نمایندگان کارگران 2 نفر در کمیته کف حمایت اجتماعی سازمان بین المللی کار حضور خواهند داشت، تصریح کرد: در کمیته یاد شده مباحث مربوط به حمایت های اجتماعی از جمله موضوع بیمه‌ها و تامین اجتماعی کارگران را مطرح می کنیم که شاید دستاورد این کمیته یک توصیه نامه برای کشورها باشد.

یاراحمدیان با انتقاد به نحوه نحوه معرفی سرپرست هیات اعزامی کارگران ایرانی به اجلاس سازمان بین المللی کار، تصریح کرد: با اینکه انتظار می‌رفت تا توافقی میان سه تشکل کارگری شوراهای اسلامی کار، انجمن های صنفی و مجمع عالی کارگران کشور برای انتخاب سرپرست هیات اعزامی در پیش گرفته شود.

وی ادامه داد: متاسفانه دو تشکل دیگر کارگری شوراها و انجمن های صنفی از امضای صورتجلسه یاد شده خودداری کردند.

یار احمدیان در ادامه بیان داشت: در صورتی که روش کار به این طریق است که به صورت گردشی این مسئولیت میان تشکل های کارگری با یک نظم و روال منطقی واگذار شود اما در دوره‌های گذشته این امر محقق نشده است.

رییس هیات مدیره مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور بیان داشت: امسال تصمیم داریم در صورتی که پیش از اجلاس سازمان بین المللی کار، این موضوع حل و فصل نشود اعتراض خود را به صورت مکتوب نسبت به این تبعیض مطرح کنیم.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها