امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121654
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۳۱
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد نوروزی دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران، در نشستی که ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد نوروزی دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران، در نشستی که پیرامون معرفی وزیر پیشنهادی علوم به مجلس برگزار شد، گفت: وزارت علوم یکی از وزارتخانه‌های حساسی است که متاسفانه شاهد تنش و جنجال‌هایی در آن هستیم. چه از زمانی که توفیقی معرفی شد تا وزارت فرجی‌دانا و استیضاح وی و همچنین زمانی که نجفی به عنوان سرپرست این وزارتخانه معرفی شد ما شاهد حاشیه‌هایی در این نهاد حساس و مهم بوده‌ایم.

وی گفت: متاسفانه در دولت یازدهم رویکردی نسبت به وزارت علوم وجود دارد که این رویکرد این شائبه را تقویت می‌کند که وزارت علوم سهم جریان افراطی دوم خرداد است.

نوروزی ادامه داد: کسانی که به عنوان سردمدار وزارت علوم چه در لباس وزیر و چه در لباس سرپرست معرفی شدند، مواضع محکمی نسبت به فتنه 88 نداشتند و حتی این جریان از زمان توفیقی شروع شد و در زمان فرجی‌دانا هم مواضع روشنی در این رابطه مشاهده نشد. در زمان سرپرستی نجفی نیز ما موضع روشنی از وی ندیدیم.

وی با بیان اینکه برای جنبش دانشجویی فتنه 88 یک خط قرمز است، گفت: متاسفانه وزارت علوم در این دولت به دست کسانی افتاد که خط قرمز ما را حفظ نکرد.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: امروز که نیلی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم معرفی شده، نیز ما مرزبندی مشخصی در رابطه با فتنه 88 از وی نمی‌بینیم.

وی ضمن اشاره به دورانی که نیلی سرپرست دانشگاه تهران بود،‌ گفت: نیلی پس از ورود به دانشگاه تهران ثابت کرد که در رابطه با فتنه عکس‌العملی نشان نمی‌دهد و متاسفانه دیدیم کسانی که در سال 88 به نظام و مردم ضربه زدند برای ورود به دانشگاه تلاش کردند که با مقاومت جریان‌های دانشجویی انقلابی روبرو شدند.

وی خاطرنشان کرد:‌ در جلساتی که با نیلی داشتیم ما مواردی را در رابطه با فتنه بیان کردیم ولی متاسفانه عکس‌العمل خاصی از سرپرست دانشگاه تهران ندیدیم و امیدواریم مجلس شورای اسلامی نسبت به عملکرد نیلی در دانشگاه تهران توجه کند و رویکردی اتخاذ شود که با آموزش عالی صدمه وارد نشود.

نوروزی تصریح کرد: نباید این شائبه ایجاد شود که وزارت علوم تحت یک حزب یا گروه خاص است که متاسفانه تا به حال اینگونه بوده است.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: جریان افراطی در وزارت علوم در دوره اصلاحات و بحثی که ایجاد کردند باعث ایجاد اغتشاش، تجمع و ناآرامی شدند و دانشگاه حیات خلوتی برای جریان‌های خاص شده بود که متاسفانه در این دولت نیز این موضوع در حال تقویت شدن است.

وی در خاتمه به نزول دو پله‌ای پیشرفت علمی کشور اشاره کرد و اظهار داشت: وقتی به دانشگاه یک نگاه ابزاری شود، چنین مسائلی پیش خواهد آمد. امیدواریم با تصمیماتی که گرفته می‌شود راه برای پیشرفت علمی و فعالیت دانشجویان در این عرصه هموار شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها