امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12166
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: 169
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ، کریستوف مارگری مدیر ارشد اجرایی شرکت نفتی توتال که احتمالا در فرانسه در ارتباط با ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ، کریستوف مارگری مدیر ارشد اجرایی شرکت نفتی توتال که احتمالا در فرانسه در ارتباط با رشوه در قراردادهای ایران مورد محاکمه قرار خواهد گرفت، هرگونه پرداخت رشوه برای دریافت مجوزهای گازی از ایران توسط توتال را تکذیب کرد.
مارگری با توضیح اینکه آنچه ما انجام دادیم، بر اساس قوانین فرانسه غیرقانونی نبوده است، تاکید کرد: ما به مقامات ایرانی رشوه نداده‌ایم و قراردادهایمان نیز غیرقانونی نبوده است.
دادستان پاریس هفته گذشته، شرکت توتال و مدیر ارشد اجرایی آن به همراه 2 فرد دیگر را برای دست داشتن در فساد به دادگاه معرفی کرد و خواستار محاکمه آنها شد.
پس از بازرسی‌های لازم برگزاری یا عدم برگزاری این محاکمه مشخص خواهد شد.
گفته می‌شود، شرکت توتال هفته گذشته بر سر پرداخت 398 میلیون دلار به آمریکا با واشنگتن توافق کرده است.
آمریکا مدعی شده بود که این شرکت برای انعقاد قراردادهای نفت و گازی با ایران در نیمه دهه 1990 به یک مقام ایرانی رشوه داده است.
اما توتال از ارائه هرگونه نظری در مورد این توافق خودداری کرده است و مارگری روز گذشته در نخستین اظهارنظر عمومی خود از هفته گذشته تاکنون گفت: آنچه ما انجام دادیم، قانونی بود. هیچ کمیسیون و بازپرداختی در کار نبوده است.
توتال، سومین شرکت بزرگ نفتی اروپا، هفته گذشته در دادگاه فدرال ویرجینیا آمریکا به 3 مورد نقض قانون فساد خارجی متهم شد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار