امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۱۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121688
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۸
تعداد بازدید: 45
 به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نکته‌ای که در اطلاعیه وزارت علوم و نشست خبری نجفی سرپرست وزارت علوم به آن اشاره ...

 به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نکته‌ای که در اطلاعیه وزارت علوم و نشست خبری نجفی سرپرست وزارت علوم به آن اشاره شد این بود که تعداد 1241 نفر از افرادی که مربی یا ایثارگر نبوده‌اند و مشکلی هم از نظر سن و معدل نداشته‌اند و طبق آیین نامه وقت مشغول به تحصیل شده‌اند تا بهمن 93 مهلت داده شده است تا در یکی از دانشگاه‌ها جایابی شوند و در صورت عدم توفیق بورس آنها لغو خواهد شد و ملزم به پرداخت هزینه خواهند شد.

این در حالی است که فراخوان جذب بورسیه در اردیبهشت هر سال اعلام می‌شود و در شرایط خیلی ایده‌آل فرایند جذب در دانشگاه از زمان ثبت‌نام در فراخوان، حداقل یک سال طول می‌کشد چطور ممکن است در طول این سه ماه این افراد بتوانند جایابی شوند؟

نکته‌ای که نجفی در نشست خبری به آن اعتراف کرد که «خیلی‌ها نمی‌توانند جایابی شوند.» به راستی اگر می‌دانید و نسبت به آن آگاه هستید چرا مهلت سه‌ماهه تعیین کردید؟

یکی از این دانشجویان در گفت‌وگو با فارس تأکید کرد که چرا وزارت علوم با سرنوشت دانشجویان بورسیه بازی می‌کتد و گفت: تا امروز مشکل سن و معدل بود که 840 نفر را تعیین تکلیف کردید و مشخص شد. گناه ما  1241نفر چیست؟ چرا نخبگان کشور را بازیچه سیاسی‌کاری می‌کنید؟ اگر مشکل جایابی است می‌توانید مهلت تعیین شده را بیشتر کنید تا افراد بتوانند جایابی شوند یا خود وزارت جایابی کند.

به گفته وی، بیشتر این افراد دارای معدل بالا و دانش آموخته دانشگاه‌های خوب کشور هستند.اکثر این افراد نیروهای مومن و انقلابی هستند که حاضرند در محروم‌ترین منطقه کشور خدمت رسانی کنند.

وی از نمایندگان مجلس و دیوان عدالت اداری تا ورود پیدا کرده و از حق این دانشجویان دفاع کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها