امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۸:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121707
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۵۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مسعود شفیعی سرپرست دانشگاه جامع علمی‌ و کاربردی در بیست و دومین سالگرد تأسیس این

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مسعود شفیعی سرپرست دانشگاه جامع علمی‌ و کاربردی در بیست و دومین سالگرد تأسیس این دانشگاه گفت: مسئولین مملکت دیده‌اند که اگر کارهای دانشگاه جامع علمی و کاربردی تنظیم و اثربخشی آن مشخص شود چه خواهد شد.

وی گفت: صندلی‌های خالی و ظرفیت برای جامعه علمی و کاربردی بی‌معناست باید به سمتی برویم که تمام نیازهای جامعه را پاسخگو باشیم.

وی اضافه کرد: نباید نگران بازار دانشجو باشیم اگر کارمان خوب باشد دانشجوی مشتاق بسیار است، باید نهادهای دولتی، بخش خصوصی و سازمان‌های دیگر اعتقاد پیدا کنند که تحصیل و مهارت‌آموزی در دانشگاه جامع علمی و کاربردی یک نوع سرمایه‌گذاری است.

سرپرست دانشگاه جامع علمی‌ و کاربردی، اظهار داشت: ما هشت جلسه گسترش استانی تا به حال داشتیم و در این جلسات بنا شد با بررسی، ظرفیت‌ها اعلام شود. اگر به این نتیجه برسیم که درخواست‌ها واقعی است به آنها پاسخ مثبت می‌دهیم.

وی با بیان اینکه برای مهرماه در حدود 400هزار ظرفیت اعلام شد،‌ گفت:‌ تنها 100هزار از این عدد جذب شد. این یک آمار منفی است و در این بحث اگر بر مبنای نیاز درخواست‌ها اعلام شود چنین موضوعی پیش نخواهد آمد و باید مشکلاتی که در این رابطه وجود دارد مانند بالا رفتن هزینه‌ها و مشکلات دیگر حل شود.

شفیعی اظهار داشت: برای بهمن‌ماه باید کار کارشناسی شده تا مشخص شود برای جذب چه کاری باید کرد و ما در این رابطه کمک خواهیم کرد.

وی گفت: باید طوری عمل کنیم که دانشجویان فارغ‌التحصیل ما در بازار کار جایگاه داشته باشند.

سرپرست دانشگاه جامع علمی‌ و کاربردی، اظهار داشت: دانشگاه علمی و کاربردی مأموریت و جایگاه بزرگی دارد عملکردش هم باید بزرگ باشد. دانشجویان دانشگاه جامع علمی و کاربردی فرزندان این جامعه هستند و باید کیفیت بالا برود.

شفیعی ادامه داد: اگر ما دانشجویانی را تربیت کنیم که در بازار کار جایگاهی ندارند یا مهارتی کسب نکرده‌اند اعتبارمان زیر سؤال می‌رود ما باید اعتبار خود را بیشتری کنیم.

وی تصریح کرد: برای تبلیغ ما نباید تنها به رسانه‌ها اتکاء کنیم، اگر کارمان را خوب انجام بدهیم فارغ‌التحصیلان ما مبلغ ما خواهند بود.

سرپرست دانشگاه جامع علمی‌ و کاربردی، افزود: مبلغ 35هزار تومان دانشجویان جهت فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی و فعالیت‌های اینچنینی به حساب ما واریز کردند و این مبلغ تا فردا پرداخت می‌شود و باید برای این پول طوری برنامه‌ریزی شود که برای دانشجویان مثمرثمر باشد.

وی افزود: در جلساتی که ما برگزار کرده‌ایم ظرفیت مراکز مشخص شد و تا هفته آینده آن را به مراکز اعلام خواهیم کرد و اگر اعتراضی بود زودتر به ما اعلام شود تا آن را بررسی کنیم.

وی در رابطه با بحث کارشناسی ارشد در این دانشگاه تصریح کرد: من به کارشناسی ارشد اعتقاد ولی هنوز به دکترا برای این مجموعه اعتقاد ندارم البته در کارشناسی ارشد باید درست عمل شود و پروژه‌محور باشد.

وی اضافه کرد: رؤسای دانشگاه جامع علمی و کاربردی اگر بخواهند دانشجو بگیرند باید مقدمات آن را فراهم کنند و مانند دانشگاه‌های دیگر با دادن وام و مسائلی اینچنینی مشوق دانشجویان برای ثبت‌نام در این دانشگاه باشند.

وی خاطرنشان کرد: صنعت و بازار کار باید به ما بگوید که چه نیرویی تربیت کنیم. کنکور، معدل و اینگونه مسائل نباید برایمان ملاک باشد.

شفیعی اضافه کرد: ما باید با بالا بردن کیفیت کار کنیم که دانشجویانی که جذب می‌شوند تراز اول باشند و شاغلینی را تربیت کنیم که نمونه باشند.

وی در ادامه از مسئولین صنایع و مشاغل خواست با نیروهای خود برای آموزش دیدن همکاری کنند.

شفیعی به مشکلات حق‌التدریسان و مدرسین اشاره کرد و گفت: آنها وضعیت مالی آنچنان مناسبی ندارند. امیدواریم مسئولان دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی تا یک ماه آینده همه پول‌های آنها را بدهند.

وی در خاتمه با خطاب به رؤسای دانشگاه جامع علمی و کاربردی، اظهار داشت: مشکلاتی که در پرداخت مالیات برای دانشگاه جامع وجود دارد باید بررسی شود و درخواستی اگر در این رابطه وجود دارد ارائه کنید تا آن را پیگیری کنیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها