امروز : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 29
۱۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121715
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۵۰
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، برای چهارمین بار متوالی کمیته‌های مردمی کُردهای سوریه در کنار مبارزان بومی و محلی ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، برای چهارمین بار متوالی کمیته‌های مردمی کُردهای سوریه در کنار مبارزان بومی و محلی شهر «عین

العرب»، در ریف شمالی حلب موفق شدند، حمله گروه تروریستی تکفیری «داعش» به تنها گذرگاه رسمی این شهر به ترکیه را که از جنوب، شرق و غرب آن را محاصره کرده‌اند، دفع کنند.

 

تسلط مبارزان کُرد بر اغلب مناطق محور شرقی عین العرب

جدیدترین گزارش‌های میدانی رسیده از عین العرب تاکید می‌کند که اکنون درگیری‌ها در نزدیکی مناطق «سوق الهال» و شهرداری عین العرب و در محور جنوبی این شهر جریان دارد که کشته و زخمی شدن تعدادی از عناصر دو طرف را در پی داشته است.

این گزارش‌ها در ادامه از تسلط کمیته‌های مردمی کردهای سوریه بر بخش‌هایی از کوی‌های شرقی عین العرب خبر می‌دهد که پیشتر به تصرف داعش درآمده بود.

 

تصاویری از خرابی‌های برجا مانده از حملات داعش در مناطق مختلف عین العرب

در دیگر محورهای شهر نیز درگیری‌ها میان دو طرف بدون اینکه هیچ یک از دو طرف پیشروی را محقق کنند، ادامه دارد. اگرچه در این میان نیروهای کُرد موفق شدند، پیشروی‌هایی را در دو محور شرقی و جنوبی احراز کنند. درگیری‌ها در محور غربی نیز ادامه دارد، اگرچه از شدت و حدت آن چه از سوی داعش و چه از سوی کُردها و همچنین نیروهای ائتلاف بین المللی ضد داعش به فرماندهی آمریکا کاسته شده است.

 

 تصاویری از خرابی‌های برجا مانده از حملات داعش در مناطق مختلف عین العرب

یک منبع میدانی کُرد در این خصوص توضیح داد که کمیته‌های مردمی کُردهای سوریه هم اکنون بر اغلب کوی «الصناعه» در محور شرقی عین العرب تسلط دارند و دیگر نیروهای این کمیته‌ها در محور جنوبی امروز تا حوالی منطقه «القوس» پیشروی کرده‌اند.

این منبع در ادامه افزود: در حال حاضر درگیری‌ها در دو کوی «کانیه عربان» و «مکتله» در محور شرقی عین العرب متمرکز است و شاهد پیشروی آرام مبارزان کُرد در این مناطق هستیم.


کشته‌های داعش در عین العرب

در همین راستا از منطقه سوق الهال خبر می‌رسد که این منطقه شب گذشته شاهد انفجار یک موتور سیکلت بمبگذاری شده در نقطه شرقی این منطقه بود، تا پس از آن این منطقه شاهد درگیری‌های شدید و سخت بین نیروهای کُرد با عناصر تکفیری داعش باشد که تا ساعت 6 بامداد امروز دوشنبه ادامه داشت.

 

بخشی از عنایم بدست آمده از داعش در عین العرب

این درگیری‌ها با حملات خمپاره‌ای و موشکی گروه تروریستی تکفیری داعش علیه مناطق مختلف شهر همراه شد که اگرچه خسارات جانی درپی نداشت، اما موجب ایجاد تخریب در اماکن اصابت گلوله شد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار