امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۳:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121746
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
سیدسعید حیدری‌طیب امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه در مورد وضعیت طرح «حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر» در مجلس شورای اسلامی ...

سیدسعید حیدری‌طیب امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه در مورد وضعیت طرح «حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر» در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پس از تصویب کلیات این طرح، نمایندگان در حال بررسی مواد آن هستند.

به گفته وی، در ماده هشت این طرح که مربوط به وظیفه همگانی است و در سال‌های بعد از انقلاب به‌خوبی اجرایی نشده، با توجه به تأکیدات دین اسلام بر اجرای این فریضه واجب، تأکید شده است.

حیدری‌طیب بیان داشت: با توجه به اینکه امر به معروف و نهی از منکر جزو فروع دین است، طرح مذکور باید به‌نحوی با ظرافت اجرا شود که به دین اسلام لطمه‌‌ای وارد نشود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: معتقدم طرح مذکور، طرح خوبی است، اما در برخی موارد موجب تندروی و هرج و مرج می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح مذکور در مواردی به ظاهر حمایت از آمران به معروف است، گفت: این موضوع در عمل موجب بدبینی افکار عمومی و تشویش جو عمومی علیه آنان خواهد بود.

* تزریق اقدامات فرهنگی در قالب قانون بازخورد بهتری دارد

حیدری‌طیب تصریح کرد: طراحان این طرح می‌توانستند موارد مطرح شده را توسط کارهای فرهنگی در قالب مواد قانونی به جامعه تزریق کنند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: سوابق قانون‌گذاری در کشور نشان داده است که تزریق اقدامات فرهنگی در قالب قانون بازخورد بهتری در جامعه داشته است.

وی در خصوص هشدارهای رئیس جمهور در خصوص ایجاد شکاف در جامعه با اجرای این طرح نیز گفت: البته باید طرح مذکور به‌گونه‌ای باشد که جامعه پذیرای آن باشد.

حیدری‌طیب بیان داشت: برخی از مواد این طرح شاید با ماهیت امر به معروف و نهی از منکر فاصله داشته باشد که باید اصلاح یا حذف شود، اما موجب ناامنی در جامعه نمی‌شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه امر به معروف باید مردمی باشد نه حکومتی، افزود: این طرح هرچه مردمی‌تر باشد موجب واکنش مثبت افکار عمومی می‌شود و نباید حکومت را در مقابل مردم قرار داد.

انتهای پیام/2700/و30/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها